Jump to content

Tutorial o V-Ray od Gnomon


gnacik

Recommended Posts

Daleko mi do doskonałości, a już mam czasem dość zawracania różnym ludziom 4liter swoimi głupimi, lamerskimi problemami. V-Raya jeszcze za bardzo nie rozumiem, ale powoli małymi kroczkami. I teraz pytanie: czy opłaca się na początkującym stadium znajomości kupić ten kurs czy lepiej odłożyć to jak będzie bardziej czaił bazę ? ;-)

 

http://www.thegnomonworkshop.com/store/product/31/

 

...a może macie do polecenia coś innego, może nawet po Polsku ? ;-) Bo w tym powyższym właśnie język będzie największą barierą, no chyba, żeby chociaż dodawali napisy, wtedy o niebo lepiej, ale o to raczej się nie łudzę.

 

Pozdrawiam,

Niedźwiedź

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Kiedyś znałem kolesia który usilnie i z premedytacją tłumaczył angielski język branżowy na polski. Skutek był taki że nikt się z nim nie umiał dogadać. Tak więc w grafice 3d angielski to podstawa.

 

Ale wracając do meritum. Tutek który zaproponowałeś w mojej opinii nie jest wart swojej ceny. Zwłaszcza w czasach gdy w internecie roi się od przyzwoitych, darmowych tutoriali. Jeśli na siłę chcesz coś kupować to polecam ArchViz tutorial z Evermotion.

Link to comment
Share on other sites

@vizpeople: Ja angielski znam, w sumie kiedyś na psd.tutsplus.com miałem porządna przecierkę. Po prostu wolę ojczysty język, zawsze to szybciej, nie trzeba się czasami zatrzymywać i sięgać po słownik. O ile nie mamy do czynienia z videotutorialami. Co do tych darmowych czających się po naszym forum to oczywiście z nich korzystam, nie muszę mieć koniecznie czegoś za co trzeba zapłacić :-) No ale uważam, że w takich profesjonalnych tutorialach jest trochę lepiej wytłumaczone.

 

@Loki: I tak chyba zrobię, zainwestuję w książkę, przerobię i wtedy zobaczymy czego mi jeszcze będzie potrzeba. Kurde, tylko drogo trochę, ale cóż... :-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy