Jump to content

Kefas

Members
 • Content Count

  168
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

57 Excellent

1 Follower

About Kefas

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Kraków
 1. [video=youtube;4nDnqEG-rOQ] Nowa animacja od naszego wspaniałego Division 48 pod przewodnictwem Grześka Przybysia.
 2. Ja zazwyczaj ustawiam różne kontrastowe kolory materiałów w maxie na objekcie high poly by się lepiej kluczowały, zapisuje do fbx i wypalam w Substance Painterze przestawiając by brał z kolorów materiału. Defaultowo w SP ustawione jest chyba vertex color. Preferuje Substance Paintera nad XNormalem, bo nie trzeba tracić czasu na usuwanie symetrycznej geometrii albo zmniejszanie mirrorowanych UV, wrzucasz LP, HP i się niczym nie przejmujesz. Można też zmieniać geometrię już podczas malowania tekstur, przepalić jeszcze raz i nawet malowane warstwy spróbuje dopasować do zmian. Jak dla mnie to dużo oszczędność czasu i wygoda.
 3. Studia czaszek zrobione w ramach nauki w Watts Atelier Online w zeszłym roku:
 4. Te są dobre. Peter Mohrbacher ma fajny trick z gradientami w dalszej części
 5. Pamiętam że renderowałem prawie 2 miesiące non stop by na konkurs Animaster zdążyć, tylko weekendami pracowałem nad samą końcówką.
 6. Dzięki EC, fajnie wiedzieć o takim miejscu. Może kiedyś uda się wybrać. Super prace tak przy okazji :)
 7. Wiesz może kto zrobił ten dokument? Może można go jeszcze jakoś wygrzebać?
 8. Komercyjnie już dał radę. 500k obejrzeń w pierwsze dwa tygodnie. Fabularnie podobno gorzej, ale jeszcze nie widziałem.
 9. Ostatnio miałem przyjemność tworzenia mattepaintingów do filmu Disko Polo. 180 stopniowa panorama gór, która była użyta do kilkudziesięciu ujęć na jachcie: Pustynia z lotu ptaka: To że te ujęcia wyglądają świetnie to głównie zasługa pozostałej części ekipy Nolabel, zwłaszcza działu compositingu
 10. Tutaj są świetne porady jeśli ktoś zaczyna od zera: http://www.thedrawingwebsite.com/lvl-0-beginning-drawing/ Wstępy do kursu Petera Hana są też świetne na początek: Jak opanujesz to co pokazuje będziesz miał prostą drogę do sukcesu
 11. Polecam też te filmiki: Trochę inny styl niż chcesz, ale dużo technicznych informacji które się mogą przydać. Widziałem też gdzieś widea do product designu z copic'ami, jak znajdę to podeślę Ogólnie trochę jak w akwarelach, idziesz od najjaśniejszych do ciemniejszych. Dobra znajomość waloru itp. mile widziana. Medium szybkie, ale wymagające, bo jak coś zrobisz źle to nie poprawisz, ale ja takie lubię najbardziej :)
 12. Kurcze, chciałbym zobaczyć pełen metraż Jacka Dukaja i Tomka Bagińskiego z takim rozmachem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy