Skocz do zawartości

Ambition - zobacz film Tomka Bagińskiego


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Caly klip trwa 6:30 napisy leca przez 2 minuty. Kolejna reklama robiona przez "1000 osob" gdzie 85% nie ma pojecia co tam robilo za pieniadze z UE. Sama reklama fajna. Babka tam nie pasuje (slabo wyszla tutaj nie wiem jak w innych filmach), ale gosc jest super. Jesli chodzi o VFX to od lat wiekszosc tego co przewija sie z PI musi miec jakies dymy i pekajace kamienie. Zwlaszcza to co wychodzi pod bandera Baginskiego. Nie czepiam sie bo kazdy moze miec swoj styl, technologie, wybrane pluginy na ktorych mozna polegac. Fajnie jednak byloby zobaczyc jakies inne rozwiazania na budowe obrazu. Nie widzialem np nigdy deszczu od PI i jakiejs rozlewajacej sie wody, lawy etc (nie widzialem albo nei kojarze).

Pozdro dla paru znajomych Kuby Knapika i reszty z tamtego pokoju na gorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie zrozumiałem filmu. Ale polecam ogladac wykłady z Jet Propulsion Lab dot. poszczegolnych misji. Widac pasję i ogromną cierpliwość tych ludzi. Mozna sie tez dowiedziec, ze niektore misje na siebie napawde zarabiaja.

 

btw. watek z poziomu forum jest zamkniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziwiłem się co tak mało komentarzy. Podczas dodawania zamiast zatwierdz poszło zamknij. Już to poprawiam! Za dużo się działo. Mocny piątek.

 

Dla mnie niesamowity projekt i jeśli ktoś nie widział. Koniecznie zobaczcie making of. Powiedziałbym raczej, że mniej w nim making, a więcej z takiego dokumentu.

 

Gratuluje ekipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly klip trwa 6:30 napisy leca przez 2 minuty. Kolejna reklama robiona przez "1000 osob" gdzie 85% nie ma pojecia co tam robilo za pieniadze z UE. Sama reklama fajna. Babka tam nie pasuje (slabo wyszla tutaj nie wiem jak w innych filmach), ale gosc jest super. Jesli chodzi o VFX to od lat wiekszosc tego co przewija sie z PI musi miec jakies dymy i pekajace kamienie. Zwlaszcza to co wychodzi pod bandera Baginskiego. Nie czepiam sie bo kazdy moze miec swoj styl, technologie, wybrane pluginy na ktorych mozna polegac. Fajnie jednak byloby zobaczyc jakies inne rozwiazania na budowe obrazu. Nie widzialem np nigdy deszczu od PI i jakiejs rozlewajacej sie wody, lawy etc (nie widzialem albo nei kojarze).

Pozdro dla paru znajomych Kuby Knapika i reszty z tamtego pokoju na gorze.

 

taka moda ostatnio na paprochy :P odrywające się od wszystkiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotomonks>// Film Rain Tomka to chyba ta jego krotka era zanim byl w PI. Kiedy byla jeszcze szansa ze bedzie porzadnym biednym i AMBITNYM artysta robiacym czarno-biale undergroundowe filmy z uderzeniami bebnow w tle : ) Niestety dwie reklamy laciatego, kilka procentow bankow, platige image i zostal taki jak cala reszta tych kapitalistycznych nicponi, martyrologia narodu, pisf itd.

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dobrze, ze Adek napiasałeś o tym making of - zwykle nie ogladam, bo juz troche nudne po latach. Ten faktycznie ma wiecej z dokumentu i wreszcie zrozumiałem koncept. Chociaż uważam misję na tytana za duzo ciekawsza.

Wasz 'symulator' madrze podsumował w koncowce ale mam nadzieje, ze filmow powstanie takich znacznie wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Norden: ja tam nie wiem, kto i kiedy gdzie był, ale z tego co słyszałem nawet film Rain pierwotnie miał być reklamą szamponu firmy Schwarzkopf, ale klient nie zrozumiał aluzji z kapeluszem, więc nie do końca jest tak jak mówisz. Ale nic straconego, bo podobno widuje się Baginsa jak wieczorami przemyka po ulicach w stroju z Katedry, marząc jak by to było być prawdziwym ambitnym artystą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo. Ledwom żywy po dzisiejszym dniu ( poza Ambition i Wiedźminem jeszcze nietypowa reklamka z Ronaldo - wszyscy akurat wybrali sobie premierę dzisiaj :-) .

 

Miałem maksymalne szczęście przy każdym z tych projektów pracować z zupełnie fantastycznymi ludźmi więc oklaski należą*się*przede wszystkim im.

 

Dałem "Ambicji" kawałek serca, ale Kuba Knapik dał*jej z pół komory. A z nim i jego ekipa.

 

Anyway.

Linkujcie, lajkujcie, dyskutujcie. Mam nadzieję, że warto było.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie majstersztyk, świetny styl i klimat. Muzyka wpadła w ucho, szczególnie ta z creditsów. Podejście do tematu jest ciekawe, ale po obejrzeniu traileru spodziewałem się nieco innego przedstawienia całości. Nie oznacza to, że jest źle :)

Gratulacje dla całego teamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

selim, to samo miałem. Ludzie od kanapek widać ważniejsi... no ale bez jedzenia nikt by nie przeżył... chociaż raczej wrzucili wszystkich z planu razem w blok, potem VFX, czysta chronologia. Ale i tak mof jakoś bardziej mi przypadł do gustu, to pewnie przez białego Obamę i podsumowanie Łukasza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie bardzo spodobalo. Ilosc i jakos vfx powala. Nie spodziewalem sie ze caly film bedzie tym napchany. Jedyne co mnie razi w oczy to dymek z w 0.43 (ten co sie unosi po rozpadzie tej skaly). Wyglada troszke nienaturalnie, za duza skala turbulencji, lekko za mocna dissipation, brak roznorodnosci w kolorze mimo ze sa jakies wariacje w kolorze skały. Ale to juz tak czepiajac sie troszke :) Poza tym super, gratulacje!

 

P.S. Moja dziewczyna tez powiedziala ze ta aktorka jest słaba i wyglada jak "aktor" z M jak Milość. Chociaz ja tego nie dostrzegam. Moze dlatego ze skupiam sie na vfx za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zespołowi Platige Image kolejnej świetnej produkcji, naprawdę bardzo przyjemnie się to ogląda. Podejście do tematu również jak najbardziej udane, przekaz jest jasny i zrozumiały dla odbiorcy (gratuluję Panie Tomku). Całość ma taki fajny ‘smaczek’ materiałów rodem z BBC, co mi się również bardzo podoba. Od strony technicznej są tylko dwie rzeczy, które jakoś czasami mi przeszkadzają.

 

Pierwszym problem, który nieco psuje efekt końcowy, to brak lub niewielka głębia ostrości w niektórych ujęciach (nie wiem czy wynika to ze sposobu kręcenia materiału czy może z zabiegów przy post-produkcji). Rozumiem, że przy dużych zbliżeniach jest czymś naturalnym, że tło ulega ładnemu rozmyciu. Czasami jednak dół kadru, który obejmuje drugi plan (najczęściej obszar tuż za lub obok aktora), jest tak samo rozmyty jak jego górna część, która jest planem dalszym, można to zobaczyć w ujęciach 0:53, 1:02, 1:10, 1:25, 1:54, 3:38 (widać to również na ujęciu z obrazka na stronie). W rezultacie w tych ujęciach drugi plan wygląda dokładnie tak samo jak horyzont, który jest przecież najdalej. Przez to całe tło jest nienaturalnie równomiernie rozmyte. Aktorzy w tych scenach wyglądają jakby zostali cyfrowo wklejeni w ten materiał.

 

Drugi problem to korekcja kolorów. Klimat tego wszystkiego jest oczywiście bardzo fajnie zrobiony, wiadomo dużo pyłu, kurzu, kamienna pustynia, etc. ale mam wrażenie, że korekcja kolorów czasami jest zbyt mocna, ale to już bardziej subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny film. Trzyma w napięciu. Udało Wam się stworzyć fenomenalny klimat - skojarzył mi się z twórczością Jacka Dukaja. I się nawet nie zdziwiłem widząc jego nazwisko w creditsach ;) Ja tam się nadal łudzę, że jednak uda się Tomkow zrobić "Ruch Generała" w końcu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy trzeba licencjonowac film, by go pokazac w telewizjach czy jest to materiał promocyjny do dowolnego pokazywania, bo niebawem wiele wiecej nie zobaczymy z powierzchni komety. Japonce mogliby skierowac swojego beam'a w kosmos i podladować Philae.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności