Jump to content

marlenaj

Members
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About marlenaj

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  warszawa
 1. Witajcie. Renderuję scenę z zapisem render elements do jpg. Nigdy nie było żadnego problemu. Dziś wszystkie wyrenderowane render elements są czarne lub białe- nic na nich nie ma. Co się dzieje?
 2. Mam odwieczny problem- ściągam jakiś model z internetu, np z 3dsky z teksturami. Zapisuje na dysku w folderze z modelami. Importuje plik do maxa- import-merge i nie mam tekstur. Więc wchodzę w Customize-configure user paths i ręcznie wskazuje mu fulder gdzie są tekstury od tego modelu. Jest to uciążliwe i męczące przy większej ilośći modeli. Pytanie 1: Możliwe też, że od bardzo dużej ilosći ścieżek program wolniej działa? pyt 2 - jak to poprawnie importować modele aby ładowały się tekstury?
 3. marlenaj

  zepsute widoki

  nie, wtedy jest ok - - - Połączono posty - - - co ciekawe- mam scene- któryś miesiąc do tyłu ją robiłam i było ok. W tym tygodniu ją otiweram (po tym, jak zaczęły sie dziać te cuda gdzie indziej) i to samo- psuje się również ta stara scena.
 4. marlenaj

  zepsute widoki

  dodam, że nie można nic zrobić (oprócz widoku camera) zaznaczyć obiektów, przesunąć, zoomować, kompletna zawiecha
 5. marlenaj

  zepsute widoki

  cześć, zawsze normalnie pracowałam w 4 widokach- jakiś tam lewy, góra, perspektywa i camera. W piątek jeszcze wszystko było ok. Od wczoraj zaczęły mi te widoki znikac. Tzn gdy chcialam przybliżyć sie do obiektu przez zoom z klawiatury - pokazuje się widok jak na screenie i nie można nic z tym zrobić. Jedynie widok camera się nie psuje. Myslałam że to moze przez jakiś błedny model z neta. Ale nie, bo w starej dobrej scenie też zaczęło mi się to robić. zaimprotowałam wszystko do nowego wnęttrza- nie pomogło. zrobiłam też widok camera w innym oknie i przeszłam na perspektywę- chwilkę było ok i znów- znika. Do tego nie pokazuje mi w wireframe wszystkich obiektów na scenie. gdzies je ukrywa
 6. Witajcie, chciałabym sie podszkolić z grafiki 2D - tworzenie ulotek, katalogów. Bardziej chodzi mi o zasady kompozycji, tworzenia ciekawych układów, rozwiązań, pomysłów, itd. W mnijeszym stopniu sama obsługa programów, bo corela ogarniam. Czy polecacie jakieś kursy internetowe, ewentualnie stacjonarne Wrocław/łódź/Poznan.
 7. Dlaczego gdy chcę renderować w czasie rzeczywistym na activeshademode- v ray rt 3.40.03 wychodzą zupełnie inne kolory i oświetlenie niż na normalnym statycznym renderze production- V ray adv 3.40.03? Jak to zrobić, żeby móc podglądać w czasie rzeczywistym prawidłowy widok sceny?
 8. Ktoś wie dlaczego mam nieaktywny panel do subdivs w v ray light?
 9. a co jesli cienie wychodzą zbyt ciemne? (zdjęcie już po przerzuceniu do Photosh)
 10. marlenaj

  Panorama

  Ja ma pytanie co później po wyrenderowaniu takiego obrazu trzeba zrobić, żeby móc oglądać w 360, jak to ,,poskładać"?
 11. właśnie że 1234 nie działa u mnie, a można jeszcze zrobić zeby automatycznie odznaczało real-world map size?
 12. Witam, może znacie metodę jak szybko przechodzić np z klawiatury do składowych modyfikatora, np przypisuję uvm map i chcę szybko wejść do gizma (normalnie trzeba to wyklikać)- można to jakoś ustawić w customize, czy jest jakiś sposób ? i jescze wyjście z poziomu Modify - bez klikania myszą?
 13. A wiesz może czym jest personal code? nie mogę aktywować grow fx, bo nie wiem co to za kod. wogóle powinno automatycznie wyskoczyć okno do aktywacji w maxie, jak wstawiam obiekt zaraz po instalacji grow fx. A tak się nie dzieje
 14. Szukam wszelkich tutoriali, opisów, wskazówek dotyczących pluginu grow fx do robienia roślin.
 15. marlenaj

  v ray 3.3 warto?

  dzięki Wam za tyle ciekawych info, zobaczymy, spróbujemy wkrótce:-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy