Jump to content

marlenaj

Members
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About marlenaj

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  warszawa
 1. Witajcie. Renderuję scenę z zapisem render elements do jpg. Nigdy nie było żadnego problemu. Dziś wszystkie wyrenderowane render elements są czarne lub białe- nic na nich nie ma. Co się dzieje?
 2. Mam odwieczny problem- ściągam jakiś model z internetu, np z 3dsky z teksturami. Zapisuje na dysku w folderze z modelami. Importuje plik do maxa- import-merge i nie mam tekstur. Więc wchodzę w Customize-configure user paths i ręcznie wskazuje mu fulder gdzie są tekstury od tego modelu. Jest to uciążliwe i męczące przy większej ilośći modeli. Pytanie 1: Możliwe też, że od bardzo dużej ilosći ścieżek program wolniej działa? pyt 2 - jak to poprawnie importować modele aby ładowały się tekstury?
 3. nie, wtedy jest ok - - - Połączono posty - - - co ciekawe- mam scene- któryś miesiąc do tyłu ją robiłam i było ok. W tym tygodniu ją otiweram (po tym, jak zaczęły sie dziać te cuda gdzie indziej) i to samo- psuje się również ta stara scena.
 4. dodam, że nie można nic zrobić (oprócz widoku camera) zaznaczyć obiektów, przesunąć, zoomować, kompletna zawiecha
 5. cześć, zawsze normalnie pracowałam w 4 widokach- jakiś tam lewy, góra, perspektywa i camera. W piątek jeszcze wszystko było ok. Od wczoraj zaczęły mi te widoki znikac. Tzn gdy chcialam przybliżyć sie do obiektu przez zoom z klawiatury - pokazuje się widok jak na screenie i nie można nic z tym zrobić. Jedynie widok camera się nie psuje. Myslałam że to moze przez jakiś błedny model z neta. Ale nie, bo w starej dobrej scenie też zaczęło mi się to robić. zaimprotowałam wszystko do nowego wnęttrza- nie pomogło. zrobiłam też widok camera w innym oknie i przeszłam na perspektywę- chwilkę było ok i znów- znika. Do tego nie pokazuje mi w wireframe wszystkich obiektów na scenie. gdzies je ukrywa
 6. Witajcie, chciałabym sie podszkolić z grafiki 2D - tworzenie ulotek, katalogów. Bardziej chodzi mi o zasady kompozycji, tworzenia ciekawych układów, rozwiązań, pomysłów, itd. W mnijeszym stopniu sama obsługa programów, bo corela ogarniam. Czy polecacie jakieś kursy internetowe, ewentualnie stacjonarne Wrocław/łódź/Poznan.
 7. Dlaczego gdy chcę renderować w czasie rzeczywistym na activeshademode- v ray rt 3.40.03 wychodzą zupełnie inne kolory i oświetlenie niż na normalnym statycznym renderze production- V ray adv 3.40.03? Jak to zrobić, żeby móc podglądać w czasie rzeczywistym prawidłowy widok sceny?
 8. Ktoś wie dlaczego mam nieaktywny panel do subdivs w v ray light?
 9. a co jesli cienie wychodzą zbyt ciemne? (zdjęcie już po przerzuceniu do Photosh)
 10. marlenaj

  Panorama

  Ja ma pytanie co później po wyrenderowaniu takiego obrazu trzeba zrobić, żeby móc oglądać w 360, jak to ,,poskładać"?
 11. właśnie że 1234 nie działa u mnie, a można jeszcze zrobić zeby automatycznie odznaczało real-world map size?
 12. Witam, może znacie metodę jak szybko przechodzić np z klawiatury do składowych modyfikatora, np przypisuję uvm map i chcę szybko wejść do gizma (normalnie trzeba to wyklikać)- można to jakoś ustawić w customize, czy jest jakiś sposób ? i jescze wyjście z poziomu Modify - bez klikania myszą?
 13. A wiesz może czym jest personal code? nie mogę aktywować grow fx, bo nie wiem co to za kod. wogóle powinno automatycznie wyskoczyć okno do aktywacji w maxie, jak wstawiam obiekt zaraz po instalacji grow fx. A tak się nie dzieje
 14. Szukam wszelkich tutoriali, opisów, wskazówek dotyczących pluginu grow fx do robienia roślin.
 15. marlenaj

  v ray 3.3 warto?

  dzięki Wam za tyle ciekawych info, zobaczymy, spróbujemy wkrótce:-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy