Skocz do zawartości

Komiksy: co kto lubi :)


sanki

Rekomendowane odpowiedzi

Az sie zdziwilem, ze nikt nie zalozyl jeszcze watku nt. komiksow, ktore przeciez moga oprocz rozrywki, dostarczyc wielu inspiracji :)

 

Opowiedzcie jakie komiksy lubicie, co czytacie, czy macie jakis ulubiony ktory darzycie szczegolnym sentymentem, czy moze jest cos co wg was warto przeczytac ?? Wiem ze wiele osob czytuje komiksy, wiec licze na odpowiedzi.

 

Ja jak bylem dzieciakiem z podstawowki czytywalem co jakis czas zakupione komiksy TM-SEMIC, ale nie przywiazalem sie do jednej serii, ale utkwily mi w pamieci takie tytuly jak:

 

Spiderman: Torment, Weapon X, Batman vs. Predator, Spiderman: Maximum Carnage. Glownie ze wzgledu na swietne rysunki i klimat.

Oczywiscie, Thorgal, Asterix, Lucky Luke itp. rowniez sa u mnie wysoko w rankingu

 

z polskich komiksow, obecnie polecam Wilqa , czyli opolskiego superbohatera :)

Z ostatnio przeczytanych podobalo mi sie XIII, swietny scenariusz i solidne rysunki, oraz 30 dni nocy bardzo mroczny komiks wampiryczny.

 

Teraz kolej na was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mało czytam komiksów, ale nie dlatego że ich nie lubię... raczej z powodu braku czasu i kasy.

Mój ojciec jest za to wielkim ich pasjonatem. Dzięki niemu mam świetny komiks \"Szninkiel\" z autografem Rosinskiego (już się chwaliłem ale co tam) , liczne Thorgale, XIII, kilka komiksów prosto z francji (np. Benoit Brisefer) itp.

Ostatnio czytałem kilka pierwszych tomów Akiry oraz załatwiłem sobie całego GITS`a.

 

[Wyedytowany dnia 7-7-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie do konca chlopie to sa 2 rozne(nie do konca) medja i kazde rzadzi sie swoimi prawami...moim zdanie film sie broni serjal tez...

 

co do wilqa mam mieszane uczucia

co do tm-semic - rysunki sa spod fabryki dlatego nigdy jakos mnie to nie porywalo ale zdazaly sie perelki

polecam blacksad\'a i piotrusia pana - z ostatnich, co do GiTS2..to wstyd sie przyznac polskiej wersji jeszcze nie zakupilem;(buuuuuuu, a z zeszytow wersji angielskiej mam za malo zeby cokolwiek powiedziec

 

z amerykanskich to bez 2 zdan DAREDEVILL\'the man without fear\' Bendis&Maleev poprostu mnie to powalilo(nie ma jeszcze w polsce ... ja juz dawno bym to sciagnal , ludzie w wydawnictwach na niewielu rzeczach sie znaja :()

 

sentyment: komiks fantastyka...burdy z mama za gole baby w gazecie no i te kolejki za swiatem mlodych, kajko i kokosz, tytus i cala reszta...do baranowskiego musialem jeszcze podrosnac bo nie lapalem klimatu heh

 

eeeej sanki masz wielgachne buzi ode mnie za watek heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem o co Ci chodzi , poprostu moje odczucie .. przy anime juz nie czulem tego dreszczu.. nie pamietam w ktorym to bylo odcinku ale moment gdy gats powalil ok. setki kolesi .. bronil caski wtedy .. rysunek jak po bitwie stoi oparty o drzwewo z tymi strzalami powbijanymi .. to mnie poprostu powalilo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam duzy sentyment do poczatkowych numerow TM-SEMIC wydawanych w polsce. Mam wszystkie spidermany, supermany, batmany itp.. Ale te pierwsze numery znacznie wyrastaly poziomem poza pozniejsze. To byly wybrane albumy, potem zaczela sie fabryka, o ktorej napisal little-ninja. Nie do strawienia.

 

Pare lat temu chwytalem sie za wszystko co bylo do kupienia z komiksow, ale te ulubione mam raczej standardowe: Thorgal, Yans (rysowany przez Rosinskiego), Shninkel i wszystkie komiksy J.Christy.

 

 

A propos wymienionych wyzej mangi i wilqa nie lubie. Do tytusa tez sie nigdy nie przekonalem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jako młode pachole wszystko co było kupowałem, sprawę ułatwiało to że nie było prawie niczego:P. Tytusy, thorgale, kajko i baranowski - ah i badziewie na podstawie danikena:P

Little, piotruś pan jest świetny, wykosztowałem się na niego trochę ale cuż warto. zapomniałęś wspomniec o seri: \"w poszukiwaniu ptaka czasu\" też przez loisela rysowaną, ciekawym czy dożyje wydania wszystkich częsci po polsku....:)

Z rzeczy obecnie wydawanych - lubie komiksy przez mariniego rysowane , Rorka , ostanio w emiku wpadł mi w łapki władca snów w/g gaimana, \"pora mgieł\' bodajze, zachwycony ciagle tym jestem:)

To tak pokrótce:) wspaniałym wynalazkiem jest empik z fotelami , gdzie mozna sobie w świętym spokoju przyswajać nowości:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez ikim

Little, piotruś pan jest świetny, wykosztowałem się na niego trochę ale cuż warto. zapomniałęś wspomniec o seri: \"w poszukiwaniu ptaka czasu\" też przez loisela rysowaną, ciekawym czy dożyje wydania wszystkich częsci po polsku....:)

pelisa to jeden z lepciejszych i najbardziej ewolucyjny komiks pod wzgledem rys i scenarjusza... ikim wszystkie czesci w poszukiwaniu ptaka czasu byly wydane w polsce ...tylko trudno je teraz dostac Komiks-Fantastyka ;)

a co do mariniego to dla mnie cygan zadzi jest poprostu nie do wyrabania, a rorka tez pamietam z KF i ten mistycyzm wciaga (czekam na capricorna-bo dzizas sciagaja samo gowno(no w wiekszosci;)) do polski)

 

nezz: nom kumam

leander: ja tez kilka lat temu przezywalem szal archiwizowania ... wydalem na to kupe kasy jakies zbiki, z 66 roku tytusy...ale mi przeszlo heh...masz wszystkie komiksy j.christy???? to niemozliwe chlopie nawet sam christa nie ma wszystkiego do czego sie sam przyznal :D.... co do tytusa to mam ogromny sentyment bo na XI ksiedze nauczylem sie czytac... a staruszek przeklina pewnie ten dzien kiedy mi go kupil buchacha

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry dzial, bo chodziaz teraz wiem na co zwrocic uwage w owym empiku.

 

> masz wszystkie komiksy j.christy?

 

Napisalem tylko, ze to moje ulubione, bo nawet jak jakiegos nie mam to i tak wiem, ze jest swietny ;) Ale kajko i kokosze, kajtki i koka mam wszystkie + kilkanascie dodatkowych historyjek w roznych pismach.

 

Mial ktos manie zbierania paskow ze Swiata Mlodych i sklejania tego w jednym zeszycie? Poza mną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ninja: thx za buzi, ale wole piwo :) bo to zajezdza pedalstwem :D hehe

 

A ja z rysownikow, to podziwiam Dona Rose, kolesia ktory jest mistrzem jesli chodzi o komiksy z.... Kaczorem Donaldem :) hehe koles potrafi upchnac tyle szczegolow i smaczkow w jednej ramce ze mozna ja kontemplowac godzinami i ciagle odkrywac cos nowego :D, polecam ta stronke na jego temat.

 

A tak poza tym to bardzo mi pasuje kreska Bisleya zarowno w Lobo jak i Slainie, zna ktos jakies inne jego dziela moze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SANKI rybenko ;) ... \"bad boy\" to komiks rys przez biza(chyba jedyny z jego poboczy) ale taki se ...ze tak powiem

batman chyba byl w polsce

misrule to tylko jego okladka ...w srodku rys kiepski ale historja pojechana ze az milo;)

co do samego biza

chlopak tak zaszalal z lobo ...ze teraz od czasu do czasu robi okladki i rysy na kalendaze ...jego sprawa

 

a ostatni komiks jest w stylu blazenady z filmu hehe(oczywiscie nie ma nic z bislejem)...kevina smitha szanuje za \"pogoni za emi\"

 

B.jpg

 

poz

 

[Wyedytowany dnia 23-06-04 > little-ninja]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

little - nie musisz mnie przekonywac do Loisela, uwielbiam jego rysunki. ilustracje/ cokolwiek co wyjdzie spod jego ręki:), niestety mam tylko 2 pierwsze częsci \"ptaka czasu\", szukałem nawet na roznych targach itd, ale tego nigdzie znaleśc nie mogę, nie wiem może ślepy jestem albo szczęscia nie mam:P. licze ze wydadzą je jakoś teraz...

Bardziej niż cygan bardizej podoba mi sie skorpion, oczywiscie pod wzgeledem fabularnym bo marini rysukowo ponizej pewnego poziomu chyba nigdy nie schodzi.

Kojarzycie może magazyn komiksowy Relax? odziedziczyłem po starszym bracie sporo numerów, moj pierwszy kontak z komiksem to był:) ehh prehistoria:P

PS: Little za spalenie swiata mlodych to na dozywotni ban zasługujesz, ewentualnie wór pokutny i codziennie przez rok speedzik w ramach pokuty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz ktos wspomnial wyzej berserk rulez ;)... a akurat ta scena po walce z setka ludzi w anime tez wyszla swietnie... co nie zmienia faktu ze sporo fajnych rzeczy wycieli (chociazby ta walke z apostolem po odbiciu griffina)... tylko mogliby troszke szybciej tlumaczyc bo zazwyczaj jak dorwe kolejny chapter to juz niepamietam co bylo w poprzednim...

 

[Wyedytowany dnia 8/7/2004 > sir_Bols]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez ikim

little - nie musisz mnie przekonywac do Loisela,

no ja tak dla gawiedzi napisalem bo moze ktos nie zna ;)

 

Wysłane przez ikimPS: Little za spalenie swiata mlodych to na dozywotni ban zasługujesz, ewentualnie wór pokutny i codziennie przez rok speedzik w ramach pokuty:)

 

no przestan bo juz sie widze jak w \"misji\" de niro co ten wor ze zbroja wciskal na gore heheh

 

sirbols polecam \"noir!\" z mangi pikne to jest

 

poz

 

[Wyedytowany dnia 23-06-04 > little-ninja]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja poszedlem sobie do empiku dzisiaj przypadkiem przechodzac i w magicznym koszyku \"ksiazka 5 - 10 zl\" trafilem na druga czesc Mausa za 5 zeta (normalnie stoi po 30) :) teraz bede musial zapolowac na reszte, hehe

A z czarno bialych komiksow jeszcze to SinCity i Droga do zatracenia, to drugie ma super rysunki, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nindża jak zawsze ma okładki wszystkich komiksów świata... ;)

 

Cóż lubie czasem poczytać, poogłądać coś chociaż nigdy w nic poważniejszego się nie angażowałem. Jak zawsze świetny asterix, thorgal, batman, spiderman, x-men... Ale jak już mówiłem nic ambitniejszego. Moze za młody jeszcze jestem :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tak typuje swoje komiksy,

Pierwsze 3 Komiksy sa najwazniejsze dlamnie a reszta poprostu jest wielka.

1--> AKIRA

2--> Ghost in the Shell

3--> SPAWN oraz Hellspawn[przeczytałem po zasaniu z neta niesamowite ale zbieram sie na zakup całej seri w wersji papierowe ]

4--> Dr. Slump [polskie wydanie]

5--> Hellsing [Allucard jest czadowy też z neta]

6-->PUNISHER [jego darzę szczególna sympatią ]

7--> Spider - Man, Batman, GHOST RIDER,X-Man [głównie Wolve] oraz wielu innych bohaterów amerykańskiej PoPkultury

8 --> PREDATOR,ALIEN oraz AvsP

Tak ja typuje komiky z zagranicy :)

A polskie to zależy zwłasza:

TYtus,Romek i A`tomek ; Kajko i Kokosz ; Thorgal i mnóstwo świetnych komiksów naszych rodzimych artystów

 

PS. Kolejnośc wymieniania jest przypadkowa

PS2: Dzieki komiksom nauczyłem sie płynnie czytać i niepytajcie sie jak to zrobiłem bo sam niewiem :P[moja teacher tez sie zdziwiła]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności