Skocz do zawartości

Złożony ręcznik problem z cloth .


natas

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś był taki tutorial na forum ale przeglądałem i tutoriale i nie mogę trafić więc zrobiłem ze splina spiralę na kształt zwiniętego ręcznika zmieniłem na poly , zagęściłem siatkę ,dodałem cloth i co się okazało deformacja nie uwzględnia grubości ręcznika przez co "ręcznik" przenika sam przez siebie .Zauważyłem ,że większość tutoriali jest też na samych płaszczyznach bez grubości ...Pewnie chodzi o jakiś myk ale kombinuję już drugi dzień i dojść nie mogę do tego .Max 2012 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Normalnie Cloth robisz na bazie zamkniętego shape z dodanym garment makerem, możesz też kombinować z cloth na bazie poly, ale zwiększ subsample jak ci przelatuje. BTW. Starsze wersje maxa miały większe tendencje do "przelatywania" cloth.

To, że gruby kloc spłaszcza ci się po puszczeniu symulacji, to również wina ustawień samego cloth, daj jakiś mniej elastyczny materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się być gra nie warta świeczki bo nawet jak dałem subsample na 50 to się waliło wszystko (spłaszczało) szkoda ,że tą funkcję maxa muszę sobie odpuścić ale zdaje się szybciej to wymodeluje :/ bo nie mam już cierpliwości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności