Jump to content

Napis z dymu - Fume Fx - potrzebna pomoc


Matz

Recommended Posts

Witam,

od pewnego czasu chce stworzyć, krótką animacje. Chodzi o pojawiający się napis , który następnie jest zdmuchiwany przez wiatr. Chciałbym aby zachowywał się jak dym. Staram się wykorzystać do tego Fume Fx. Pojawiają mi się następujące problemy. Jeśli tworzę geometrie napisu , z którego emitowane są cząsteczki i następnie dodaje wiatr to cząsteczki są zdmuchiwane, ale pojawiają się ciągle nowe, a tego nie chcę. Jeśli natomiast ustawiam aby np nie pojawiały się nowe cząsteczki po 5 klatce to dym zaczyna znikać już na 6 mimo tego iż ustawiam Dissipation Strength na 0.0 (jesli się nie mylę to im mniejsza wartość tu jest tym wolniej dym znika? mylic sie moge bo dopeiro zaczynam zabawe z FFX). Jeśli ktoś wie jak to rozwiązać to byłbym wdzięczny za rade. Oczywiście jeśli ktoś wymyśli inny sposób to chętnie go usłyszę. Wydaje mi się , że jest to prosta rzecz do zrobienia jeśli się do niej odpowiednio podejdzie.

 

Pozdr

Link to comment
Share on other sites

Najpierw podstawa - Fume nie emituje cząsteczek tylko wypełnia kontenery. A to co musisz zrobić to właśnie zapełniać kontenery z cząsteczek Maxowych. Czyli najpierw wypełnij sobie napis standardowymi cząsteczkami Maxowymi, a potem z nich emituj dym. Wtedy zdmuchujesz sobie cząsteczki emitujące a nie dym i jak one sobie po kolei będą umierać to dym razem z nimi.

Link to comment
Share on other sites

a jak najlepiej wypelnic jakis obiekt czasteczkami w maxie ? trzeba stworzyc jakies zrodlo , ktore po porstu bedzie napelniac dany obiekt? z tego co pamietam t otak to wygladalo w realflow, ale to tez juz pewnie co innego. Czy po prostu mozna kliknac gdzies aby dany obiek wypelnil sie czasteczkami ? Wiem, ze to podstawowe pytania ,ale jakos na razie nie moge sie polubic z czasteczkami :). Dzieki za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy