Jump to content

Szukam Videotutorial o modelowaniu twarzy


lukiszlak

Recommended Posts

Guziki i funkcje softu to jedno a dobre modelowanie i topologia to drugie. Jak gość użyje jakiegoś narzędzia które nie wiesz jak w maxie odpalić to wpisz majkową nazwę w google i dodaj "3d max", bankowo znajdziesz odniesienie na każdy możliwy soft. ;)

 

Za to forma i topologia to już sprawa niezależna od softu a fakt faktem najważniejsza. :) Co prawda niektóre programy trochę inaczej radzą sobie ze smoothowaniem siatek ale te różnice są znikome. Dlatego jak szukasz jakiś tutoriali o modelowaniu to niekoniecznie polecam wpisywać jaki soft używasz, dodatkowa wiedza z obsługi innego softu nie zaszkodzi na pewno a masz większe spektrum zbierania wiedzy o sednie modelowania.

Dlatego polecam tutek Blenderella, od pani która robiła modele postaci do shorta Sintel. Bardzo dobrze zna się na rzeczy i świetnie buduje buduje klasyczne czyste siatki.

http://www.zbrushworkshops.com/free-workshop.html To jest teoretycznie o retopologii w Zibraszu ale przy okazji bardzo ładnie wyjaśnia loopflow na modelu. Potem możesz taki odtworzyć w maxie modelując klasycznie. (Trzeba się wpisać na newsletter i wysyła ci na maila link do tutka.)

No i filmiki na tym blogu GotWires są warte zobaczenia.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy