Skocz do zawartości

Adobe Premiere: Export listy montażowej z materiału gorszej jakości.


Lucek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanie dotyczące dotyczące workflow'u przy montażu w tym programie. Sytuacja wygląda następująco.

Mam materiał w jakości 1080p w jednym pliku. Chcę skonwertować go do gorszej jakości i na tej gorszej kopii zmontować materiał. Potem chcę użyć tej samej listy montażowej dla materiału 1080p.

 

Pytanie do ludzi mających doświadczenie z montażem - jak w praktyce przygotować materiał i wyeksportować listę montażową tak, by uzyskać taki sam efekt w lepszej jakości? Pracuję (raczej raczkuję) w Adobe Premiere Pro CS5. Wielkie dzięki za pomoc z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

jak w praktyce przygotować materiał i wyeksportować listę montażową tak, by uzyskać taki sam efekt w lepszej jakości?

 

Nie eksportujesz nic. Z jednym plikiem sprawa jest stosunkowo prosta.

1. W Media Encoderze czy innym programie komwertujesz plik do jakości i rozdzielczości takiej, na jakiej wiesz, że wygodnie Ci będzie pracować.

2. W Premierze tworzysz sekwencję (odpowiednik afterowej kompozycji) odpowiadającą plikowi źródłowemu, dajmy na to 1080p 24fps

3. Montujesz sobie jak tam chcesz, tniesz, trimujesz, robisz korekcję kolorów itp.

4. Prawym myszy klikasz na footage w oknie projektu i wybierasz "Replace Footage", wskazujesz ścieźkę pliku "pełnego" 1080p

5. Done:) Timeline masz zamieniony z zachowaniem wszystkich korekcji, efektów, cięć itp. Można renderować.

 

Sprawa staje się bardziej skomplikowana jeśli masz powiedzmy 100 plików które chcesz podmienić.

1b. Patrz pkt.1, z tymże tworzysz oddzielny folder dla plików proxy i tam je zapisujesz.

2b. Patrz pkt.2

3b. Patrz pkt.3

4b. W oknie projektu zaznaczasz WSZYSTKIE pliki proxy(trzymając Shift zaznaczasz pierwszy i ostatni plik)

5b. Klikasz prawym myszy i wybierasz "Make Offline">media files remain on disc>ok

6b. Zmieniasz nazwę FOLDERU, w którym masz pliki proxy.

7b. Wracasz do Premiera, cały czas masz zaznaczone wszystkie pliki, klikasz prawym myszy i wybierasz "Link Media", zwróć uwagę na nazwę którą masz w oknie na górze ze znakiem zapytania, do tego pliku(full 1080p) musisz wskazać ścieżkę.

8b. Wszystkie pliki podmieniają się na pliki oryginalne w pełnej rozdzielczości.

 

Jeśli nie zmienisz nazwy folderu to podmieni Ci się tylko plik który wskażesz. Dodatkowo konwertując pliki na proxy, dobrze by było, aby miały te same nazwy.

Następnie puszczasz render i idziesz na browara:D

 

Edit:

Pojedyncze pliki możesz też podmieniać dokładnie tak samo jak w afterze: zaznaczasz klip na timelinie, który chcesz podmienić, w oknie projektu zaznaczasz plik(trzymając Alt), do podmiany i przeciągasz go na plik na timelinie. Jednak ten sposób podmienisz tylko poszczególne części na timelinie.

Edytowane przez ApaczoS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kolego. Prawdopodobnie oszczędziłeś mi wielu problemów, bo lubię się zaplątać podczas pracy w nieznanym jeszcze do końca środowisku. Rep++

 

EDIT:// Niestety, nie mogę ci dać teraz repa, ale jak trochę rozdam to na pewno nadrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności