Jump to content

Dom jednorodzinny


mercedesslr

Recommended Posts

Pracuję właśnie nad projektem wnętrza domu jednorodzinnego ~380m2. Jestem mniej więcej w połowie prac wiec umieszczam to co do tej pory udało mi się zrobić.. są tutaj ostateczne wersje oraz niektóre pomieszczenia które poszły do poprawki.. :). Wg życzeń klienta- klasyczne wnętrze z nowoczesnymi akcentamiSoft: 3dsMax2012 MentalRay + PS CS5Czekam na wasze wszelkie słowa krytyki :)Salon z antresolą (bez projektu kuchni)kHXAo.jpgHW2FR.jpgMdpWv.jpgSMi1P.jpgantresolaUmG52.jpgDvn1h.jpgkuchnia5UnU0.jpgXzzrX.jpg3tNjR.jpgstrefa wejściowa (wersja 1)a3C5Y.jpghAhPo.jpg8g8a5.jpgstrefa wejściowa (wersja 2)Lkojo.jpgDxsB4.jpggórny korytarz + klatka schodowaVUAbv.jpgxkawQ.jpgczęść gościnna 2 sypialnie+łazienka96ze0.jpgfE9p9.jpgS2Cmi.jpgiNCL7.jpgu8lQT.jpgQ8sln.jpg

Edited by mercedesslr
Link to comment
Share on other sites

W wielu miejscach tekstury wołają o pomstę do nieba, a tej ścianie z cegieł z pewnością przydałby się wyższy bump.. o ile w ogóle tam jest, bo możliwe, że jestem ślepy i nie dowidzę. W 3-cim od góry w sumie nie wiem co bardziej jest przyczyną, DOF czy ustawienia kamery, ale wygląda to jakby domek miniaturowy domek dla lalek, krzesło tez się dziwnie rozjechało. W sumie jeżeli chodzi o zachowanie niektórych proporcji to nie leży mi to w większości renderów, ale możliwe, że jest to wina ustawień kamery. No przynajmniej ja nie lubię takich zbyt szerokokątnych kadrów. Na przedostatnim roślina po prawej jest nienaturalnie oświetlona. no chyba, że tam jest przeszkolny dach i światło daje słońce, bo to niemożliwe, że zwykła lampa tak oświetla.

Link to comment
Share on other sites

Jak na połowę pracy to jest całkiem ok. Fakt, w niektórych widokach proporcje są jakieś dziwne. DOF w 3 renderze za mocny. Dziwnie też wygląda efekt świecenia pyłków kurzu na ostatnich renderach, wygląda to bardziej jak śnieg wpadający przez okno. Wydaje mi się, że jak na połowę pracy to bardziej powinieneś skupić się na lepszych ustawieniach samej sceny niż na postprodukcji. Podobają mi się za to niektóre kadry, np. czarno-biała strefa wejściowa i ostatni widok klatki schodowej.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za komentarze!

 

gnacik: Co do materiału cegły jest ona sztucznie poprawiana w PSie za każdym razem.Dostałem zdjęcia elewacji na której jest cegła i we wnętrzu ma być dokładnie taka sama.. Niestety nie udało mi się zrobić takiego materiału żeby mnie przekonał 100% wiec szybciej już wychodzi ręczne oprawienie materiału podobnego.

 

polka dot:

podzieliłem to sobie na 2 sceny. Pierwsza to salon, kuchnia, antresola, klatka- czyli wszystko to co jest bezpośrednio połączone. Druga to sypialnie i łazienka.

 

Zawsze mam problem z porządnym kadrowaniem, a że czas nagli robie te 15mm i ustawiam kamery po dwóch stronach pokoju ;(.. macie może jakieś rady? albo znacie jakieś artykuły co do kadrowania ujęć wnętrz tak aby byly ciekawe i pokazywały jak najwięcej?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy