Jump to content

Citroen C1 (2006)


makbol

Recommended Posts

Zaczynam dłubać przy Citroenie C1. Jest to mój projekt na studiach także liczę na to będzie to dla mnie odpowiednia motywacja do skończenia :). Jest to właściwie mój pierwszy samochód także pewnie wystąpi sporo błędów i problemów :-).Póki co nie za wiele:logo.png0_06.png

Edited by makbol
Link to comment
Share on other sites

makbol. Nie kojarzysz metody całkiem ostatnimi czasy rozpowszechnionej na forum? Modelowania mid-poly. Robisz bazę (bryłę) oddającą jedynie kształt, bez żadnego zbędnego detalu, zagęszczasz i dopiero potem cokolwiek wycinasz.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki pecet za siatkę.

 

Zastanawiam się jak to jest z taką siatką. Masz wprawę w przesuwaniu pikseli czy taka równa a jednocześnie gęsta siatka powstaje z prostej po dodaniu edge loopów?

 

Ok popracuję jeszcze nad siatką. Co do tylnego nadkola to być może siatka nie jest najlepsza jednak kształt wydaje mi się jest zachowany. Wzorowałem się na tym, tym i tym zdjęciu.

Nie napisałem że jest to wersja trzydrzwiowa a różnią się one detalami takimi jak właśnie to nadkole.

Edited by makbol
Link to comment
Share on other sites

Faktycznie, wersja 5 i 3-drzwiowa mają inne nadkola.

Nad siatką, na pewno trzeba umieć panować, ale nie trzeba pojedynczych wertexów przesuwać, można sobie pomagać modyfikatorami, np. za pomocą FFD da się gładko wygiąć powierzchnie z dużej ilości poly.

Aha, siatka na szarym modelu jest robiona głównie poly po poly, ale ta na żółtym to już skonwertowana po 1xms i na niej wycianane i dorabiane to czego nie ma na pierwszej.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy