Skocz do zawartości

Jak udowodnić prawa autorskie?


kev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pare tyg. temu zgłosił się do mnie potencjalny klient, który ( jako, że nie mam jeszcze ogólnodostępnego folio w sieci ) poprosił o wysłanie kilku prac przez maila - wysłałem, po czym do mnie zadzwonił i powiedział, że się odezwie jak będzie miał konkretniejsze materiały. Nie zadzwonił, a kilka dni temu 3 grafiki, które mu wysłałem znalazły się w katalogu. Od tamtej pory nie mam z nim kontaktu(nie odbiera telefonu). I tu pytanie: jak mam udowodnić, że zostało naruszone prawo autorskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

A czemu masz udowadniać? Przede wszystkim jeżeli jest to firma to skontaktuj się z nimi. Najlepszy sposób to wysłanie do nich poleconego z potwierdzeniem odbioru, w którym żądasz wynagrodzenia za użycie twojej pracy bądź usunięcia jej. Jeżeli nie będzie reakcji to na policję.

 

Co do udowodnienia autorstwa, to jesteś twórcą od momentu pierwszego "ustanowienia" dzieła - jeżeli zaprezentowałeś je komuś wysyłając mailem, lub pokazałeś je komuś wcześniej to jesteś pełnoprawnym autorem.

 

Jednym z twoich podstawowych praw autorskich osobistych jest możliwość decydowania o pierwszej publikacji. Powinieneś jak najszybciej podjąć kroki ku jego egzekucji. W tym wypadku sytuacja jest dosyć prosta, bo przecież masz dowody, że mają te prace od ciebie.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności