Skocz do zawartości

Kapelusznik


Kapelusznik

Rekomendowane odpowiedzi

Diń dybry!

Po długim czasie obserwacji odważyłem się wyłonić z cienia.

Miło było by usłyszeć sporo konstruktywnej krytyki i rad, najlepiej co do posługiwania się PS.

 

Zwracam się też z zapytaniem. Mam tablem wacom intuos3, choć problem z tego co pamiętam dotyczył też wcześniejszego tabletu.

Również wacom ino mniejszy i podlejszy ;). Otóż czasem np przy szrafowaniu co jakiś czas sadzi mi krechę na 100% ustawień pędzla.

Wyjaśniając mając na ten przykład pędzel okrągły, który pod naciskiem rozszerza się. Co jakiś czas, choć lekko dotykam, stawia gróbą na max kreskę. Co to może być Panowie i Panie, czy da się temu jakoś zaradzić? Gdyż strasznie to irytuje.

 

Koniec ględzenia pokazuje moje wypociny:

67204315.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

88350135.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

59182590.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

43046307.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I tak by monotonnie nie było, bazgroły z wykładu:

 

21525650.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Spróbuj przeinstalować sterowniki i sprawdź tez czy masz dobre (zgodne z Twoim systemem, a jak nie to poszukaj na stronie wacoma i ściągnij za free), ja taki problem miałem na Pentagramie, ale na intuosie mi się jeszcze nie zdarzyło...

 

Co do prac...

W pierwszym "NA RATUNEK" literka "A" jest za daleko od "N" i optycznie wygląda to tak "N A RATUNEK", a "R" jest za blisko "A" przez co się łączą... albo źle zrobiony font albo źle ręcznie dopasowałeś odległości literowe, ale patrzą cna napis GRA PRZYGODOWA to wnioskuję, że font jest skopsany...

 

Savicki jest paskudny wizualnie, no jak dla mnie to antyreklama dla salonow jubilerskich tej marki, czyli gdzie lepiej nie zaglądać...

 

W szkicu widać, że jeszcze nie za bardzo wiesz w jakich kierunkach stawiać kreski w zależności od bryły...

 

Ogólnie kolory masz słabo nasycone, zbyt przybrudzone jak na bajkową stylistykę, najlepiej z tego wszystkiego wyszedł kozioł (nie cała ta planasza/ogloszenie tylko kozioł)... w pozostałych postaciach, potworkach, zwierzakach widać że anatomia jeszcze do szlifu, termin bryła, kolor i walor również wymaga szlifu... zróżnicowanie materiałów, zbroja u Ciebie jest matowa i tak samo malowana jak płaszcz i cala reszta, kompozycja tez jest przedziwna

 

Pozdro, witaj na forum, miłej pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednik powiedział chyba wszystko ale i tak powiem swoje, kolory masz zblazowane na wszystkich pracach, skóry na pewno nie maluj jednym kolorem bo to wygląda paskudnie, co do grzybobrania to zbytnio przypomina mi pracke na temat Aids bodajże biernaka - lepiej było pokombinować z własnym stylem, jeśli chodzi o tego typu ilustracje to nie jest to takie trudne..., savicki oprócz ludzi których trzeba przemalować w zasadzie do wyrzucenia, koziołek z kiermaszu książek trochę zbytnio psychodeliczny niczym z filmu Guillermo Del Toro. Tajpografia tytułów w zasadzie również wszędzie mogłaby byc lepsza, szkic fajny aczkolwiek to na czym jedzie nie siedzi mi dobrze w perspektywie...dajesz kolejne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew : )

Utrafiliście Panowie w moją bolączkę tj. kolory.

Mam wrażenie że gdzieś przegapiłem jakiś podstawowy tutorial, lub bozia mi poskąpiła umiejętności rozpoznawania barw.

Dlatego też proszę o rady, może jakieś samouczki. Może też problem wynika z braku doświadczenia gdyż przed digami, właściwie zawsze posługiwałem się szarościami. Aby to poćwiczyć ostatnio zacząłem mazać sobie martwe na szybko (w załącznikach).

Może też problem polega w samym sposobie rysowania. W grafice na ratunek twarz była malowana kilkoma kolorami lecz chyba tu wychodzi brak doświadczenia.

86901876.jpg

 

Koloruje następująco. Nakładam podkład jednolity na 100% potem na tym już cieniuje i mieszam pędzlem miękkim ale nie "blurowym" na 20-50% krycia. Może tutaj coś robię źle?

 

Kilka pracek aby sucho nie było.

22954980.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

93115813.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

79445446.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

51700092.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

46985685.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

36599727.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności