Skocz do zawartości

3DS Max Opacity Problem


Lanser97

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam problem z teksturą Opacity.

Wymodelowałem ludzika i nałożyłem na niego tekstury. Potem stworzyłem teksturę opacity aby zrobić przeźroczysty element. Jednak jak włączę tą teksturę przeźroczyste staja się wszystkie elementy

Przed włączeniem:

opao.th.png

opa1a.th.png

opa2.th.png

Po włączeniu:

opa4.th.png

opa3.th.png

opa5.th.png

 

Wzorowałem się na tutorialu:

http://www.youtube.com/watch?v=3bQb5vqXaD4&feature=channel_video_title

Teksturowanie zaczyna się od 21:00

 

Tekstura i opacity:

http://www65.zippyshare.com/v/48237922/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nałoż materiał przezroczysty tylko na obiekt który ma być przezroczysty. Domyślam sie ze ten ludzik to jeden obiekt. Jeżeli masz editable poly to możesz oddzielić element który ma być przezroczysty od całości za pomocą detach lub użyć materiału multi... i użyć do tego material id w editable poly zakładce smoothing groups (o ile dorze pamietam).

 

 

Wysłano z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, Photoshopa nie mam. Czy elementy tego obiektu mają być całkowicie przeźroczyste? Jeśli tak, to daj na to materiał architectural albo arch&design (w mental ray) i wrzuć to pod slot cutouts. Nie wiem jak wygląda ta tekstura przeźroczystości, ale całkowicie przeźroczyste to kolor biały, a całkowicie nieprzeźroczyste to kolor czarny. U ciebie wygląda to tak, jakbyś zrobił cały obiekt przeźroczystym. Koordynaty UV tekstury przeźroczystości muszą odpowiadać koordynatom tekstury z kolorami.

Poza tym, to nie wiem co ludziom tak odwala już na punkcie tego minecrafta... po prostu nie mogę się już na to więcej patrzeć.

 

PS.

Teraz mi to przyszło do głowy, że to wygląda tak jakby przednie polygony obiektu były obrócone. Spróbuj je zaznaczyć i użyj funkcji flip. Przypuszczam, że to może być twój problem z "przeźroczystością"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałoż materiał przezroczysty tylko na obiekt który ma być przezroczysty. Domyślam sie ze ten ludzik to jeden obiekt. Jeżeli masz editable poly to możesz oddzielić element który ma być przezroczysty od całości za pomocą detach lub użyć materiału multi... i użyć do tego material id w editable poly zakładce smoothing groups (o ile dorze pamietam).

 

 

Wysłano z telefonu.

Już z przezroczystościa głowy sobie poradzilem ( nie ma już tych rantów)

W materiale Multi/Sub Object jak chce nałożyc teksture na sam "helm" to wszystko sie teksturuje

 

Wybacz, Photoshopa nie mam. Czy elementy tego obiektu mają być całkowicie przeźroczyste? Jeśli tak, to daj na to materiał architectural albo arch&design (w mental ray) i wrzuć to pod slot cutouts. Nie wiem jak wygląda ta tekstura przeźroczystości, ale całkowicie przeźroczyste to kolor biały, a całkowicie nieprzeźroczyste to kolor czarny. U ciebie wygląda to tak, jakbyś zrobił cały obiekt przeźroczystym. Koordynaty UV tekstury przeźroczystości muszą odpowiadać koordynatom tekstury z kolorami.

Poza tym, to nie wiem co ludziom tak odwala już na punkcie tego minecrafta... po prostu nie mogę się już na to więcej patrzeć.

 

PS.

Teraz mi to przyszło do głowy, że to wygląda tak jakby przednie polygony obiektu były obrócone. Spróbuj je zaznaczyć i użyj funkcji flip. Przypuszczam, że to może być twój problem z "przeźroczystością"

W tym materialu architectural jest to samo. Ale jak zauważyłem jest to wina tekstury Opacity/Cutout

bo gdy sa wyłaczone jest wszysko w pożądku.

Ps. Wybrałem akurat ludzika z minecrafta ponieważ jest łatwy w wymodelowaniu bo jestem początkujący w 3DS Max

 

Z opacity:

opa8.th.jpg

Bez opacity:

opa9e.th.jpg

 

 

Textura:

charac1.th.png

 

Opacity:

background12k.th.jpg

Edytowane przez Lanser97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności