Jump to content

Wizualizacja: Łazienka :>


kajstek
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Postanowiłem że zrobię moją pierwszą wizualizacje, padło na łazienkę. Chcąc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu postanowiłem wymodelować łazienkę w moim domu, oczywiście tak jak by wyglądał już po remoncie :P . Dlatego wymiary pomieszczenia i ułożenie pewnych przedmiotów miałem ściśle ograniczone. Modelowanie jest dla mnie jak na razie najłatwiejszą umiejętnością , a teraz zatrzymałem się na etapie ustawiania oświetlenia i rendera. Ustawiając to oświetlenie zebrałem kilka tutoriali do kupy, a następnie jeszcze sam coś poustawiałem i wyszło co wyszło :)Chciałbym się dowiedzieć waszej opinii czy dobrze się za to zabrałem, czy takie rozmieszczę nie świateł ma sens i teraz pozostaje tylko dopracować ich moc świecenia (sorry za mało profesjonalne słownictwo), czy to kwestia ustawienia kamery. Wiem że takie ustawienie świateł głownie polega na ustawianie metodą prób i błędów, ale zazwyczaj w innych "projektach" jak brałem się za próby ustawiania to próbowałem tak długo bez żadnego efektu kończąc w martwym punkcie :(Oto moje wstępne rendery bez materiałów:66585339.jpg43080941.jpg38510582.jpgA tu są moje ustawienia:Światło nr 4 to takie małe które jest w tym pokoju obok i wpada przez małe okienko w drzwiach.swiatla.jpgustawieniaswiatla.jpgustawieniarenderu.jpg

Edited by kajstek
Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze kamera zawsze w poziomie na wysokości wzroku ludzkiego.

Po drugie, dlaczego świecisz światłem z pustego sufitu???? W domu też ci sufit świeci? Zachowaj poprawność fizyczna, światło może ci wpadać z okna w łazience co najwyżej możesz zapalić halogeny w łazience. I dlaczego świecisz tymi światłami na fioletowo?

Link to comment
Share on other sites

Ok :)

 

Podniosłem kamerę na wysokość 170cm. Wywaliłem światło z sufitu, za to wzmocniłem światło które świeci przez okno na koniec uruchomiłem halogeny w syficie użyłem do tego Free Light oraz wsadziłem VrayLight (type: sphere) do lampek przy lustrze nad umywalką.

Wiem że są plamy na ścianach ale myślę że jest to tylko kwestia ustawienia wyższych parametrów Indirect illumination, w finalnym renderze chyba nie będzie ich :)

 

14882127.jpg

10876458.jpg

Link to comment
Share on other sites

W kamerze wyzerowałem shift i ustawiłem Reinhard i w nim ustawiłem burn value na 0,06 a multipliter zostwiłem na 1. Halogeny zrobiłem mniej wiecej jak w tym tutku http://www.evermotion.org/tutorials/show/7823/3dsmax-ies-light-in-vray świecą dość fajnie tylko pomimo że wybrałem "Halogen (Cool)" w pomieszczeniu robi się chyba za pomarańczowo chociaż może tak powinno to wyglądać :) bo im dłużej na to patrzę to tym mniej wiem jak to powinno wyglądać :>

 

77093525.jpg

42906046.jpg

15018896.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy