Skocz do zawartości

Logo - prośba o pomoc


Đraven

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien czy dział jest dobry.

 

Tworzę logo przyszłej agencji reklamowej o nazwie Aesir Image. Skojarzenia są oczywiste i tutaj pojawia się pytanie:

 

czy dopuszczalne jest takie logo jak na załączonym obrazku? Jest to inspiracja i nawiązanie kulturowe, czy zwykły, chamski plagiat?

 

Dla porównania, załączam też 2 wersje "oryginalnego" logo.

 

[ATTACH=CONFIG]84192[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Dla mnie skojarzenie nie jest oczywiste :P O ile dobrze pamiętam to jest procentowy współczynnik podobieństwa, który może stanowić o weryfikacji prawnej pod kątem złamania praw autorskich. Dodatkowo przy logu powstaje aspekt celowego wprowadzenia nabywcy w błąd. Jak dobrze rozumiem chodzi o wyimaginowana firmę z gry, więc to raczej nie ma nic do rzeczy. Uważam, ze prawnie jest to dopuszczalne ponieważ zakres podobieństwa nie jest na tyle duży by mówić o plagiacie. Jest to moja opinia i może niech ktoś się jeszcze wypowie w tym temacie.

 

Natomiast co do samego loga o ile 1 litera jest ciekawa, to w reszcie coś mi nie pasuje. Może to kwestia czcionki - E zdaje się odstawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie skojarzenie nie jest oczywiste :P O ile dobrze pamiętam to jest procentowy współczynnik podobieństwa, który może stanowić o weryfikacji prawnej pod kątem złamania praw autorskich. Dodatkowo przy logu powstaje aspekt celowego wprowadzenia nabywcy w błąd. Jak dobrze rozumiem chodzi o wyimaginowana firmę z gry, więc to raczej nie ma nic do rzeczy. Uważam, ze prawnie jest to dopuszczalne ponieważ zakres podobieństwa nie jest na tyle duży by mówić o plagiacie. Jest to moja opinia i może niech ktoś się jeszcze wypowie w tym temacie.

 

Natomiast co do samego loga o ile 1 litera jest ciekawa, to w reszcie coś mi nie pasuje. Może to kwestia czcionki - E zdaje się odstawać.

Nad czcionką bym jeszcze i tak musiał posiedzieć, choć na pewno muszę zostawić bezszeryfową, żeby to podobieństwo jeszcze nie wzrosło ;)

 

Rzeczywiście chodzi o firmę wyimaginowaną, jedyne czego się boję, to że kiedyś ktoś stwierdzi, że ukradłem twórcom z Remedy pomysł logotypu (pierwszy człon nazwy ten sam, choć jest to słowo uniwersalne, oznaczające elitę nordyckich bóstw), i w dodatku oba z wkomponowanym pojedynczym skrzydłem.

 

no Twoja najsłabsza. za dużo detalu i waga się nie zgadza. poza tym nazwa i skrzydło to troche silne nawiązanie. ale jak branża inna itp. to ujdzie.

Nad wagą oczywiście bym jeszcze popracował :) Branża w 100% inna, bo raz, że "oryginalna" Aesir Corporation nie istniała nigdy, a dwa, że nawet w świecie przedstawionym, była koncernem farmaceutycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozbije się o to czy w danej klasie logotyp jest zastrzeżony.

Sprawdź po prostu w Urzędzie Patentowym czy jest ochrona w klasach w których chce pracować agencja.

To że pracują w innej branży to nie oznacza że tutaj nie mają ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... równie dobrze tak mógł wyglądać jeden ze szkiców dążenia do finalnego efektu podanych przez Ciebie istniejących firm... czyli niezbyt to oryginalne i kreatywne, czy naprawdę nie da się pójść w całkiem inną stronę nie budzącą zastrzeżeń co do podobieństwa czy plagiatu?

 

Litera 'A" spoko, ale resztę musiałbyś dopasować do tej pierwszej modyfikując font poprzez dodanie charakterystycznych cech pierwszej litery... sprawdź też jak by to wyglądało pisane minuskułą oprocz A oczywiscie... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, gdyby ona istniała, to w ogóle bym się nie zastanawiał; rzecz w tym, że taka firma nie istnieje. Chyba, że na tej zasadzie, co OCP z Robocopa albo Policja Myśli z "1984"... Takie nawiązanie miałoby swój sens z marketingowego punktu widzenia, a dodatkowo konotacje mitologiczne skrzydła w kontekście nazwy byłyby dość pożądane... hmm może napiszę e-mail do twórców gry z zapytaniem czy mają coś przeciwko XD

 

EDIT:

2 inne wersje ze skrzydłami, przy czym druga nastawiona na większe odróżnienie od 2 wersji logo, które wystąpiło w grze.

 

1 [ATTACH=CONFIG]84196[/ATTACH]

 

 

2 [ATTACH=CONFIG]84197[/ATTACH]

Edytowane przez Đraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności