Skocz do zawartości

Scena 3D: Kuchnie dwie zrobiłem...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam wrazenie ze jestes poczatkujący. Duzo, duzo pracy przed Toba, ale troche juz potrafisz. Poczytaj sobie tutoriale na max3d.pl szczegolnie dotyczace polymodelingu i oswietlania scen.

Co do kuchni to bardziej podoba mi sie druga. Błędów zbyt duzo zeby je wymieniać. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi

 

jezeli to kuchnie ze tak powiem bajkowe to powiedzmy ze ok ale jzeli idziesz w kierunku realizmu to juz gorzej , za oknami pusto wstaw jakies zdjecie , za jasno tam jakos w tej kuchni , te cegly pod blatem moze jakis bump albo displacment map bo za plaskie sa , lodowka jakas taka za obla i wogle standardowy material dales , jak juz chcesz biala to niech cos odbija delikatnie , takie rozmazane odbica jak glossy reflection , pochalaniacz pary obawiam sie ze mial byc metalowy wyszedl szary , poponuj brazila i material chrom i pokombinowac na krzesla jakeis tekstury drewna daj (nogi) , ten zolty zlewozmywak tez moglbys poprawic , druga kuchnia znacznie lepsza tylko zmniejsz troche te refleksy na podlodze i je troche rozmarz , materialy popraw odolnie wszedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z modelowniem już sobie nieźle radzisz.. jednak materiały i światło to jeszcze długa droga...

Zwróć proszę uwagę na takie kanały mapowania jak bump, specular level...

A co do światła to nie przesadzaj z ilością... bo cienie prawie pouciekały teraz... tak płasko się zrobiło przez to... cienie powinny być wyraźne, żeby budowały bryłę... tu zwróć uwagę na parametr Attenuation (zanikanie światła wraz z odległością od źródła) .... i bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym co waszyscy juz mowili, textury i rendering, wydaje mi sie zi szczeglnie kucznia1 ma zle proporcje : terakota jest za duza, cegly zamiskie, zlew za szeroki (i chyba jest z drewna bojest na min ta sama textura co na szafkach).W drugiej kuchni za nisko sa drzwi do lodowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko i zwięźle:

1/ zamiast się rzucać na duże projekty na początku zacznij od czegoś prostego np: czajnik na drewnianym podłożu (z różnymi materiałami z oświetleniem lub bez) poczytaj o radiosity i HDRI bo bez tego zapomnij o realistyce.

2/ Większość objektów to "prymitywy" robione na walcach, sferach i sześcianach - poczytaj o Sub Patchach i zrób coś prostego np: czajnik?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeling 4+/10

Texturing -10/10

Rendering 1/10

 

hehe no nie wiem dla mnie jest fajnie mnie sie podoba popatrzcie modeling ruznorodny od prostych boxow do roslinek super;)

textury od kolorow zielony ... do podlogi;);)kafelek bardzo fanjnie;);)

kuchnie ma zrobiona teraz pokoik lazienka ogrod i ma cala chate:):)

aha jeszcze duzo pracy przed toba moznaby powiedziec ze wiecej nad tex ale modeling tez taki zwyczajny wiec nie wiemy co umisz

ale sie usmialem jak zobaczylem lodowke taka jakas smieszna;);)

 

mi ta kuchnia przypomina taka jakos z kreskowek (simsy (wiem ze to gra ale odrazu mi sie z tym skojazylo) i jakies gierki dla dzieci ponizej 5 roku zycia (to nie jest zada aluzja ani nic innego;))

moje oceny:

 

modeling-->5/10 (za roslinke:))

tex--->2/10 (ale nnie wiadomo co chciales osiagnac moze oto ci chodzilo)

rendering---->nie znam sie na tym:D dam 3?10

:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko i zwięźle:

1/ zamiast się rzucać na duże projekty na początku zacznij od czegoś prostego np: czajnik na drewnianym podłożu (z różnymi materiałami z oświetleniem lub bez) poczytaj o radiosity i HDRI bo bez tego zapomnij o realistyce.

2/ Większość objektów to "prymitywy" robione na walcach, sferach i sześcianach - poczytaj o Sub Patchach i zrób coś prostego np: czajnik?

 

Pozdrawiam

 

ale przeciez czajnik jest w maxie wiec tutaj to sie tylko nauczy materialow itp.

a przeciez kuchnia to nie jest az taki wielki projekt widzialem wieksze:D:D

przeciez taka kuchnia uczy wiecej niz ten czajnik (sorry ale taka jest prawda)

gdyz tu ma rozne model loduwka kuchenka....itp. materialy rendering moze sie przez taka kuchnie duzop nauczyc

ps. ale jaK ROBIC TAKA KUCHNIE TO TYLKO W WIP BO SAM TO CIZKO BEZ POMOCY (??)

ps sorki ze duzymi literami ale mi sie caps lock wlaczyl;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności