Skocz do zawartości

modelowanie :-(


Gość kokos6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kokos6

Witam, jak mógłbym to wymodelować? [ATTACH=CONFIG]84416[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]84417[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]84418[/ATTACH] proszę podeślijcie mi jakiegoś tutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

O ile się dobrze przyjrzałem, całość składa się z kilku (chyba sześciu) identycznych elementów połączonych ze sobą.

Ja bym to zrobił tak:

 

1. Tworzysz krzywą (spline) o kształcie jednego elementu.

2. Tworzysz plane z jednym podziałem w jednym kietunku, i wieloma (na przyklad 20) w drugim ( taką długą tasiemkę podzieloną na wiele segmentów w poprzek). Plane będzie płaski.

3. Na tego plane'a nakładasz modyfikator PathDeform. W parametrach modyfikatora klikasz Pick Path, i wskazujesz swoją krzywą, a następnie w kolejnych parametrach modyfikatora doświadczalnie zmieniasz ustawienia tak, żeby plane dokładnie przybrał kształt krzywej (na przykład Axis zmieniasz na X, a parametrami Stretch, Percent i Rotation dopasowujesz plane do krzywej).

4. Nakładasz modyfikator TurboSmooth, i ustawiasz mu Iterations na 2 (więcej chyba nie potrzeba). TurboSmooth wygładzi obiekt.

5. Jeśli chcesz bardziej realistycznie, to możesz nałożyć modyfikator Shell, żeby uzyskać grubość (ale zmniejsz Amount tak, żeby nie wyszło za grube).

 

Tak uzyskany element kopiujesz 6 razy, i ręcznie ustawiasz.

Nie sprawdzałem w praktyce, ale wydaje mi się, że powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności