Skocz do zawartości

background i oswietlenie


Alaster

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam jakiś dziwny problem. szczerze powiedziawszy nie wiem czy tak powinno być, ale wydawało mi się, że wcześniej tak nie miałem.

dzieją mi się dziwne rzeczy z backgroundem, mianowicie - prześwituje jak np na tym screenie http://imageshack.us/photo/my-images/819/wtffx.jpg/

druga sprawa - background sam z siebie oświetla scenę?? nie nałożyłem na obiekty żadnych materiałów, background to bitmapa wsadzona bezpośrednio do environment & effects. efekt: http://i44.tinypic.com/mlkxzq.jpg . zmieniam back na jasny - wszystko robi się jasne, na ciemny - wszystko ciemnieje, wstawiam jakiegoś jpega - odbija się w przedmiotach.

 

(max10, vray1,5, irr map + light cache)

 

(tak powinno być?)

dlaczego? albo jak się tego pozbyć? coś przez przypadek nacisnąłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Uuuu, spherical pomogło. Dziękuję :>

Czemu spherical a nie screen? Wiadomo dlaczego dzieje się coś takiego? (hm, kiedyś wstawiałem screen i było okej :>)

 

Zawsze było tak, że scena pobiera oświetlenie, odbicia, kolory z backgrounda? Nawet mimo to, że nie ustawiam żadnych świateł, odbić, hdr mapek?

Default lights jest off, więc wydawało mi się, że póki nie wstawię vraylighta to na scenie nic nie będzie widać, tymczasem - gdy bitmapa to scena kolorowa, gdy background w jakimś kolorze to scena zabiera ten kolor, gdy background czarny - to scena ciemna, gdy zupełnie biały - scena też cała biała, hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności