Skocz do zawartości

Odejmowanie Subtooli


Ukas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. Mam przykładowo dwa subtoole np. dwie kule, które częściowo na siebie zachodzą. Chciałbym żeby pozostała jedna, z wycięciem w miejscu gdzie nachodziła na nią druga kula (mam nadzieję że w miarę jasno napisałem o co chodzi :)) Jak to zrobić? Będę wdzięczny za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W zbrushu masz taką namiastę booleana.Musisz mieć te dwie kule jako osobne subtoole-ustawiasz je w odpowiednich pozycjach.Potem na liście subtooli zaznaczasz w tej która ma byc obiektem wycinającym drugą ikonkę-takie dwa okregi nakładające się na siebie.Klikasz Remesh All i dostajesz nowego subtoola będącego wynikiem odjęcia jednej kulki od drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zadziałało.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, właściwie chodzi o to samo ale inaczej. Lepszy efekt daje zrobienie tego samego przy użyciu dynamesha. Czyli dynamesh jest włączony. Przygotowuję kulę jako subtool. W brushu "Insertcube" podmieniam sześcian na moją kulkę. I mam gotowy brush do działania. I tu mam pytanie :) czy jest możliwość żeby kula(która w tym momencie jest moim brushem) miała stałą wielkość, taką jaką miała jako subtool (żeby nie można jej skalować)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shit,rzadko tego używam i wogóle zapomniałem że są jakies insert brushe teraz:D.Może ustaw sobie wszystkie kulki tej samej wielkości w mniej więcej odpowiednich pozycjach w jednym subtoolu.Potem je dodaj do swojego insert brusha.Wsadź insert brushem wszystkie naraz a na końcu przesuń w odpowiednią pozycje i wielkość transpose.

 

Możesz też dodać jedną kulkę insertem,potem przełączasz na transpose i ją sobie klonujesz trzymając Ctrl+Shift+(jeśli chcesz robić subtraction) Alt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności