Skocz do zawartości

Moje początki z grafiką 3D


xhub87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na początku się przedstawię gdyż jest to mój pierwszy post. Mam na imię Hubert i mieszkam w Lublińcu.

Modelowaniem 3D zająłem się stosunkowo niedawno, a właściwie to kilka tygodni temu. Pracuję z program 3D Studio Max i jestem samoukiem że tak powiem ;p

 

Oto jak idzie mi nauka, oceniajcie ;)

sc03b.jpg

sc03a.jpg

sc0b.jpg

sc2az.jpg

sc2b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jako, że nikt z tutejszych ekspertów, nie chcę się wypowiedzieć, wypowiem się ja - totalny nie-ekspert.

 

Siedzenie na tej sofie byłoby raczej dyskomfortowe :P. Brak oparcia i siedzi się na desce, niemal jak na ławce w parku.

 

Poza tym, telewizor wydaje się mieć zero detali, jakby box z teksturą, która niczego nie odbija, ani się nie świeci jak na telewizor przystało.

 

Tak po prawdzie niema tu za wiele do oceniania, może stąd ten brak odzewu.

 

Jak na kilka tygodni nauki to sądzę, że nie jest źle.

 

Pozdrawiam.

 

Edit: warto by było wstawić miniaturkę do tematu ; )

Edytowane przez Lauerhill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sofa nie była wymyślona przeze mnie, znalazłem taką w necie i wybrałem dlatego że była łatwa do zrobienia a ja dopiero zaczynałem a telewizor ma detale ale nie widać ich z tego rzutu i jest to model Sony Bravia kdl-46nx710 i on jest taki że tak powiem he plaskaty ;p Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

na początek to może staraj się modelować rzeczy, które mają podane wymiary np. w sklepach meblarskich. Jeżeli nie masz wymiaru to wybierz podobny stół, krzesło itd.,które są w wyżej wymienionych sklepach i wzoruj się na nich.

Podstaw sobie postać - pełno takich darmowych w sieci - i 'dostawiaj' ją do każdego elementu, tak jak Ty byś nią był i korzystał z danej rzeczy.

 

ja mam np. taką:

http://www.patart.com.pl/kobitka.zip

 

Na początek odpuść sobie tekstury, wrzuć prostą HDR'kę i naucz się ustawiać kadr. Spróbuj zaimportować obrazek z wizualizacją, podłóż go pod tło i ustaw podobnie kamerę - nie jest to łatwe, ale bardzo ważne, bo to m.in stanowi o atrakcyjności :-)

Zobacz jak inni ustawiają kamerę, właśnie poprzez podkładanie obrazka pod tło... będziesz miał kadrowanie z głowy, a i uczysz się od najlepszych.

Jak już się naumiesz ustawiać kamerę, weź się za światło i ustawiaj je sobie tak, żeby wydobyć najwięcej detali z obiektu. Nie musi być jedno światło, może być kilka niewidocznych ;) Później to już tylko render passy, photoshop, After Effect i jesteś bogaty :D

 

ps. nie wiem w czym renderujesz, ale powinien to być v-ray.

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrupek3D, dzięki, uwagi na pewno sie przydadzą :)

A renderuję właśnie w v-ray'u, może tego nie widać bo sam v-ray to trochę trudny orzech do zgryzienia dla początkującego.

Postępy na pewno będą bo środowisko 3D strasznie mnie wciągnęło. PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początki są trudne... i nie do końca wiem kiedy można powiedzieć że ten okres już nas nie dotyczy w grafice :D

 

Z osobistego doświadczenia mogę polecić najpierw skupienie się na modelowaniu obiektów a dopiero później zabawy w materiały światło kompozycję i postprodukcję - no chyba że chcesz robić coś w stylu wizek gdzie modele nie są trudne albo można je kupić wtedy można etap modelowania tylko musnąć ;)

 

Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...

1. Zacznij od nauki modelowania.

Znajdź sobie parę tutoriali na ten temat, nie musisz ich przerabiać tj. kopiować. Moim zdaniem jest to bezsensowne. Skup się na tym jakie funkcje maxa zostały w nim użyte. Przyjrzyj się technikom i spróbuj je zastosować w jakimś własnym projekcie.

 

Ktoś kiedyś polecił mi zrobienie czajnika na początek. ^^

 

2. Światło... i dopiero teraz materiały.

 

Robienie wszystkiego na raz jest bezsensowne, efekty zwykle są marne, a postępy niewielkie. Wiem z autopsji :P

Kadr? HDR'ka? Łączenie wizki z obrazkiem? Bezsens. Najpierw trzeba mieć co pokazać.

 

Model, model i... no właśnie, model. Nie można przeskakiwać pewnych etapów. Dopiero kiedy opanujesz modelowanie weź się za dalszą zabawę.

 

 

Daniel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że modelowanie juz w miarę opanowałem, teraz tylko praktyka, praktyka i praktyka ;)

Z tymi tutkami Danielu masz rację bo sam mam takie zdanie żeby ich nie kopiować tylko na ich podstawie robić coś swojego.

 

W ramach nauki postanowiłem zrobić lampkę z biurka, w zasadzie to jest prosta w budowie ale długo mi schodzi bo mało czasu na to poświęcam i w międzyczasie bawię się też innymi rzeczami, a po drugie to postawiłem na detale i idealne odwzorowanie. Wiecie, suwmiarka i te sprawy, mierzenie nawet do części dziesiątych milimetra bo takie modelowanie właśnie mnie bawi :)

Muszę się jeszcze podszkolić w dziedzinie materiałów i jak skończę to wrzucę ukończoną lampkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności