Skocz do zawartości

propan-butan


Gość propan-butan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość propan-butan

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich.

Ostatnio postanowiłem sobie spróbować się w roli grafika, będę tu prezentował więc swoje wytwory. Mam nadzieję, że zapału nie zabraknie i będą się pojawiać w miarę często. Na początek jedna pracka zmajstrowana techniką kopiuj-wklej. Jest to kolaż różnych elementów znalezionych tu i tam. Nie wiem czy idę w dobrym kierunku - proszę o solidną krytykę.

 

monstrum_by_insektt-d4r6nvk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kopiuj wklej znalezionych elementów tu i tam, zwłaszcza z cudzych prac to na pewno nie jest dobry kierunek... jak twórca robi kolaż to ze swoich materiałów, zdjęć, swoich rysunków, szkiców, itd... żadna sztuka wziąć 5 fotek z googla i je połączyć narzędziami fotoszopa, oczywiście podaje przykład bo nie wnikam skąd dokładnie wziąłeś poszczególne elementy... no ja takich zabiegów nie trawię a wręcz odpychają mnie także... gdyby to służylo jako referka do ilustracji i efektem byłaby ilustracja, ktorą namazałeś w jakimkolwiek sofcie, myszką czy tabletem to zupełnie lepszy odbiór i lepsza pomoc i nauka dla samego siebie, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość propan-butan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolaż i fotomanipulacja to dwie różne sprawy... zwróciłem uwagę że gdyby wszystkie wykorzystane materiały były Twoje to inaczej bym to rozpatrywał bo samo wykonanie elementów do kolażu czy fotomanipulacji jest już twórcze... także nie pisałem i nie uważam żeby fotomanipulacja była mniej twórcza od digitalpaintingu. Matte painting to też sprawa zupełnie inna, tam twórca ingeruje w zdjęcie, kadr, render, podmalowuje, itd... spójrz na dział, ja staram się oceniać i krytykować/opiniować prace tutaj zamieszczane biorąc pod uwagę 2d, rysunek, ilustracje, malarstwo, itp. fotomanipulacje i fotografia to miejsce do działu fotografia, która jest kilka działów niżej ;P proponuje również zapoznać się z zasadami tego działu bo wątek jest nieprawidłowo nazwany, tylko zwracam uwagę, nie jestem złośliwy ;P

 

Owszem jeżeli coś szkicujesz, czy nawet myszką coś maziasz to tutaj jest na to miejsce i z chęcią rzucę okiem i poradze jak będe potrafił i czuł się na tyle kompetentny, pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności