Skocz do zawartości

Scena 3D: Japanese interior


Rekomendowane odpowiedzi

Tą scenkę męczyłem tydzień... brak natchnienia... długi rendering... 1 h 23 min... max 6 - v-ray... oswietlenie na podstawie tutka... kilka textur też ;] Gdzieś mi moją płytkę wcięło z texturami i musiałem... lol pomysł z głowy ;] i trochę inspiracji czasopismami o wnętrzach... nawet kilka kupiłem ;]

Czekam na komentarze... nic nie bedę zmieniał bo już mi sie nie chce... mam 100 innych pomysłów i cieszę się że to wymęczyłem do końca... były jeszcze dwa rendery ale nie dokończone...

 

www.3d.goblix.com\gfx\interior.jpg

 

komentować loodzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem dlaczego ale nie wyglada mi to na japonski styl. Jest najwyzej kilka elementow w tym stylu, ale calosc napewno nie. Zamiast tego czegos masywnego, kwadratowego do siedzenie wydaje mi sie ze powinny byc zwykle poduszki o dosc duzej powierzchni. I z tego co wiem japonczycy wola bardziej kontrastowe kolory.

 

To tyle z mojej strony, ale moge nie miec racji:)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tydzień to robiłeś? :) Mnie sie podoba, jako takich błędów nie widze. Jest OK. ale za dużo czasu poświęciłeś a nie widać tego tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no przecież nie siedziałem przez tydzień dzień w dzień po 24 h... tydzień temu zacząlem... w sumie lisząc czas który spedziłem nad tą praca to by wyszło kilka godzin... no ale jednego dnia mi się nie chciało... potem szukałem texturki... mówiąc tydzień miałem na myśli okres w którym robiłem tą pracę... a poza tym robię jeszcze 5 innych :P

 

bez przesady... tydzień bym z tą nie siedział lol

jak już to z jakimś modelem twarzy albo człowieka... ale nie wnętrze hehee jakbym wszystko miał pod ręką i gdybym co chwilę ie zmieniał układu mebli i ich wyglądu to myślę że kilka godzin to max...

 

pozdr,

Beatou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Najważniejsze że wygląda dobrze. Każdy robi tyle ile chce, jednak gdybyś robił szybciej można by było podziwiać więcej twoich prac, które są bardzo dobre. Nie bądź leń :P :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

No, całkiem całkiem, ława mi się najbardziej podoba ale faktycznie przydała by się jakaś roślinka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - nic nadzwyczajnego. Dobre oświetlenie i atmosfera, kiepskie tekstury, pufy do wyrzucenia (nawet, jeśli takie właśnie masz w domu;-).

Jeśli chodzi o sam projekt, to go nie ma - ot, sofa, pufy, ława i dwie ściany. Sofa ma złe proporcje - te elementy po bokach są za grube, a oparcia za chude. Ława jest bardzo ciekawa.

 

Ja dla mnie projek w sam raz na parę godzin.

Na pocieszenie muszę dodać, że ja 10 razy gorszy obrazek robię 10 razy dłużej;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe cieszę się że praca niektórym się podoba ;] w małym stopniu :P Może ktoś ma jakąś propozycje co dać zamiast tych dwóch puff?? Hmmmm faktycznie parę rzeczy z tutka, którego można znaleźć na evermotion ;]

 

wielka Siostro ;] jedyna rzecz która Ci się podoba (ława) pochodzi z mojej głowy ;] reszta jest z katalogów... i nie zgadzam się co do proporcji...są według mnie dobre :P no ale każdy ma swoje paranoje hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo, bardzo ciekawa i ladna praca... jak ja jej wczesniej niezobaczylem...

niewiem czy ktos to juz wspominal, ale denerwuje mnie ta zaslona...

naprawde jestem pod wrazeniem... takie cieplutkie i przyjemne...

moze pomieszczonko jest troszke niezaplanowane, ale to nieistotne, troszke balaganu niezaszkodzi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba poziom radiosity jest za mały bo render jakiś taki słaby (nie ma tej tzw. "żylety" ) Ale ok - i tak 10 razy lepiej niż ja :)

Przymierzam się właśnie do jakiegoś internala (ciężkie są te sceny)

Narazie skupiam się na małych, prostych obiektach oraz odpowiednim ustawieniem radiosity:

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=8038 ("pen2")

http://www.max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=219

 

Moje najlepsze do tej pory ustawienie tekstur i radiosity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup jeszcze pare czsopism albo poogladaj jakiegos taschena, na renderach sie nie znam ale wnetrze jest raczej niekonsekwentne. modernistyczna kanapa..japonskie drzwiczki i ława ze swarzedza...

poza tym za drzwiami jakis dziwny box wyskoczył

i nie wiem dlaczego od balkonu jest ta japonska scianka, po co ona jest?

w poskim klimacie i tak musza byc tam drzwi ( to nie kalifornia >>>>patrz kaloryfer :)

 

pozdrawiam

ps

a render chyba ladny choc ja nie lubie gi wiec chyba sie nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo rety jak mi się nie chce czasem na takie bezpodstawne uwagi odpowiadać...nowoczesna kanapa bo nowoczesne wnętrze... może w tej części pokoju tego nie widać ale reszta zapewniam... telewizor plazmowy i takie bajerki... no i kino domowe... nie chce mi się reszty renderków kończyć :P Poza tym te japońskie drzwiczki są po to żeby nadać japońskiego stylu... za nimi i tak są normalne drzwi balkonowe... które otwierają się na zewnątrz... w stronę poręczy... i wyobraź sobie że kaloryfer jest również japończykom potrzebny... nie wiem ile wiesz o świecie ale jestem przekonany że w Japonii też pada śnieg... i czasem ciepły kaloryferek się przydaje... Japonia leży na tej samej szerokości geograficznej... klimat ma nieco cieplejszy.... ale zima i tak tam jest... ;/ To nie Polska ani Kalifornia...a scianka japońska to nie ścianka tylko przesówane drzwi... ;/ >.

 

Beatou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez urazy...:) kaloryfer bardzo mi sie podoba

tak wiec podstwy uwag sa nastepujące:

brak konsekewncji:

1.trzy rodzaje drewna włacznie z parapetem

2.kanapa jest modernistyczna (b. ładna) a stolik ma grube obłe nogi i nie jest z tego samego kompletu, kanape robili włoscy dizajnerzy a stolik polski stolarz ze swarzedza (najtanszy dywan z ikea to jeszcze inna bajaka)

3. zdwojone drzwi po co? jaka funkcje mają? czy tylko po to by było po japonsku? szkoda sensu...to nie modernizm w takim razie (modernisci nie udaja )

4. samotna japonska scianka (drzwi przesówne) jest jedynym japonskim elementem w tym wnetrzu (moze poza plazmą). daltego to wnetrze nie jest japonski i nie wiem po co jest w takim razie ta scianka (poczytaj o tadeo ando)

 

zalety:

bardzo dobre feng szuj : )

 

jako b dobry dizajn i bardziej japonskie wnetrze zobacz sobie "kibelek" pana SansSerif: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=7699

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie "z elementami japońskimi".... peter_muler a nie cały w stylu japońskim... a poza tym nie lubię jak wszystko jest z jednego zestawu...z resztą... i tak już mam tą prace w d..pie... robię nową... do tej się nie przyczepicie :P I czytajcie poprzednie posty... gdybyś przeczytał to byś wiedział że... nieważne... przeczytaj wszystko to się dowiesz..;/

 

nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę sobie do serca wasze sugestie i krytykę (tą konstruktywną) przy tworzeniu następnej pracy ;] NIe wiem jeszcze czy to bedzie wnętrze... jak bedzie mi się chciało to nie popuszczę >.

I nie chodzi o to żeby się nie czepiać... tylko sie czepiać dobrze ;]

 

POZDRO,

Beatou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności