Jump to content

Etykieta na butelkę + fotorealizm


Recommended Posts

Witam, dopiero zaczynam przygodę z maxem i modelując piwko natknąłem się na problem.

Nie wiem jak przykleić etykietę do butelki tak aby zachować maksymalnie dobrą jakość ? Poniżej przedstawiam swój model z etykietą i bez. Jeżeli chodzi o sam model etykiety to powstał na bazie skopiowanej butelki. Wzorowałem się na tym tutorialu : http://www.cgarena.com/freestuff/tutorials/max/virtualbeer/index6.html i mapowanie tekstury mnie przerosło. Po prostu nie wiem od której strony się zabrać. Dodam, że próbowałem wrzucić jako bitmapa ale przepala mi kolory i wygląda to nienaturalnie.

Czy ma ktoś może jakiś pomysł jak to zrobić tak aby jakość była zadowalająca ?

 

I jeszcze pytanie odnośnie samego piwa, ma ktoś może jakiś tutorial jak zrobić bąbelki i 'efekt zimnego piwa' ? Proszę również o opinie co ewentualnie rzuca się w oczy żeby poprawić.

 

Pozdrawiam.

 

1: http://imageshack.us/photo/my-images/201/83420219.jpg/

2: http://imageshack.us/photo/my-images/843/12180385.jpg/

Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/photo/my-images/688/52616923.jpg/

 

poprawiłem trochę samą butelkę bo poprzednia wyglądała jak plastykowa atrapa, ale dalej nie mogę uzyskać jakiegoś dobrego efektu. Dodam, że świecę vray light tak jak tu: http://cg-india.com/Tutorials/V-Ray/3dsMax_tutorial_SL_01.html. Dodałem też mapę hdr kuchni bo bez niej butelka wygląda tak jak pokazałem wcześniej - i też nie wiem dlaczego tak jest bo wiem, że da się uzyskać dobry efekt i bez hdr.

Ogólnie IOR butelki dałem na 1.6 a piwa 1.329, do butelki dodałem też falloffa (nie wiem z resztą czy słusznie) interesuje mnie taki efekt końcowy http://kaczuszka.co.uk/thumb/perla-butelka__5905927001619.jpg (szaleństwo z moją obecną wiedzą, hehe)

 

Jeżeli chodzi o etykietę to problem polega na tym, że zmienił się wygląd w maxie 2010 i nie wiem jak ustawić to na wzór tego tutka co dawałem w poprzednim poście, gdyż opcji i przejść pomiędzy mapami jest dość sporo. Samą koncepcje mapowania w miarę rozumiem.

Czy ktoś miałby jakiś pomysł i chciałby mi pomóc ?

Z góry dziękuje i pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy