Skocz do zawartości

Multi Scatter - normale na kuli


Shogun 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z rozmieszczeniem obiektów na kuli: chcę, by wszystko co na niej umieszczę było prostopadłe do powierzchni, a w multi scatterze odpowiada za to ustawienie względem normali. Kłopot polega na tym, ze z jakiegoś powodu kula ma mapowanie planarne normalmapy i w efekcie jakkolwiek pivoty rozmieszczanych obiektów są tam, gdzie trzeba, to osie Z pozostają równoległe.

Jak obejść ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Trochę późno odpowiadam ale cóż...

Nie powinieneś mieć problemów, chyba że czegoś nie rozumiem. W Distribution trzeba ustawić "Use Regular Pattern" no i upewnić się że w Regular Pattern Settings jest zaznaczone "Affect Transform" i Mapping Channel ustawiony jak trzeba.

Edytowane przez Grave
dopisek o Mapping CHannel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że to nie ma być rgular pattern, tylko lądy na kuli ziemskiej.

Problem rozwiązał się sam - klient zmienił koncepcję... Ale i tak może ktoś wymyśli jak to zrobić, bo zagwostka sama w sobie pozostała.

 

Lis podpowiedział mi, bym zwyczajnie wyciął te lądy i na nich pojechał scatterem. Też metoda, gdy jest czas na takie wycinanki łowickie... Ale zawsze jakaś działająca. Może jednak da radę szybciej?

Edytowane przez Shogun 3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musisz to robić multiscatterem? nie możesz po prostu PFlowem z position object po density by material? ew. mały script node jeżeli nie masz informacji o normalnych żeby Ci ustawiał obiekty po kuli z wektorem od środka obiektu do punktu? Wiesz ... multiscatter jest fajny ale wszystko to zrobisz w PFlow tudzież TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szogunowi chyba o to chodzi że ma normalne w jedną stronę skierowane a nie od wewnątrz, przez co maska nie wiele mu da bo dalej będą elementy źle ustawione - dlatego zasugerowałem PFlowa bo tam to zrobić to chwila moment, tylko żeby normalki własne zrobić a nie korzystając z powierzchni musiałby niestety ciutkę poskryptować w script operatorze i rozumiem że to może być minimalną przeszkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beny ma rację. Chodzi dokładnie o to, że ktoś stojący u mnie na biegunie północnym stoi normalnie, na równiku leży na ziemi, a na antypodach (Antarktyda) w ogóle jest pionowo wbity w ziemię. Oczywiście, skryptować można, ale jeszcze trzeba umieć, a ja akurat nigdy skryptów nawet nie dotykałem. Czym to zrobiłeś, Grave?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czym to zrobiłeś, Grave?

 

Zakładam po ikonce po lewej, że to multiscatter. Tylko że Grave ma normalnie rozłożone normalki więc on nie ma tego problemu - Ty musisz niestety wektory obiektów sam sobie oskryptować jak normalki obiektu masz rozjechane, albo zminić ten stan i zrób jakoś tę kulkę tak aby normalki były sferycznie rozłożone a nie planarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności