Jump to content

Problem z Boujou- Źle trackuje, 15 camera solve!


FXSzewC

Recommended Posts

Witam! Mam problem z Boujou. Kiedyś dobrze mi trackował i było wszystko pięknie, aż tu nagle! Boujou robi mi około 15 camera solve, są one bardzo ruchome(W ogóle nie przylegają do niczego). Nie wiem co się dzieje tutaj jest mój filmik kiedy Boujou jeszcze jako tako był :) http://www.youtube.com/watch?v=CmbqjNRnxz4 Nagrywam aparatem sony hx9. Proszę o waszą pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Ok, jak wyłącze optimize camera path smoothnes to jest jeden solve! Ale niestety dalej źle ztrackowany Niektóre punkty się trochę przesuwają, potem się trzęsą i na "test object" nie wygląda to dobrze. Nie wiem czy chodzi o słabe oświetlenie, czy o mało trackerów... Jakby co tu jest przykładowy filmik, który nie chce mi się dobrze ztrakować(chyba wszystkie już nie chcą):

http://www.youtube.com/watch?v=wiUf4K7OgC4 Wcześniej miałem filmik, na którym obchodzę salon dookoła i też się źle trackował, ale myślałem, że to wina długości filmu (był długi) i małej ilości punktów zaczepienia, ale już sam nie wiem...

 

P.S Zapomniałem dodać, że pobrałem triala PFTrack i też się źle trackuje :( Mój aparat ma wide-angle lens 24mm jakby coś :)

Pozdro!

Link to comment
Share on other sites

Ok, mam nadzieję, że tym rozjaśnię wam problem: Otóż pobrałem klip do MatchMoving'u ze strony http://www.hollywoodcamerawork.us/greenscreenplates.html i problem jest następujący: Objekt testowy: np. biedronka(w pftrack jakiś cube) obracają się tak jakby z kamerą, ale się przesuwają, nie zostają w jednym miejscu... Tak jakby się trackował tylko obrót kamery. Nawet w PFTrack'u się tak robi.

 

Pomożecie?

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie! Otóż czy da się jakoś złączyć razem np. 3 camera solve'y? Jak ta to jak?? Robię tak, że robie camera solve od 1 do 600 a potem od 600 klatki do 1018 klatki i chcę to złączyć by był 1 camera solve

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy