Skocz do zawartości

Vray render - problem. Proszę o pomoc.


Nona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Problem mam z wyrenderowaniem sceny. Poświęciłam na ten projekt sporo czasu, a muszę go jak najszybciej wyrenderować.Robiłam go w maxie 2009 x64 i Vray 1,5 sp2. Wszystko było ok, ale padł mi system. Więc musiałam przeinstalować go i zainstalowałam sobie maxa 2010 x64 i vraya 1,5 sp4. I tu pojawił się problem, gdyż render idzie niesamowicie wolno, to w dodatku renderuja mi czarną stronę. Nic tylko ciemność... W czym może być problem? Wie ktoś jak można go rozwiązać? Będę wdzięczna za pomoc. Raczej nie jest to problem sprzętowy. windows 7 64 bitowy, karta ati hd 5770, procesor intel core I7 - 870, pamięć ram 16 GB. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

oryginalny software? na nieoryginalnych vrayach był problem z prędkością

 

Trial. Z tym, że prędkość nie jest najważniejsza w tej chwili.

Głównie chodzi o to, że renderuje czarną stronę i nic się nie pojawia wraz z postępem renderu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że liczy poprawnie (light cache w pierwszej kolejności), ale faktycznie z jakąś masakryczną prędkością. na Twoim miejscu zresetowałbym vraya (w ogólnych opcjach wybrać scanline a potem znów vray) i ustawił wszystko od nowa - nie powinoo być tego zbyt dużo. jeśli to nie pomoże to faktycznie może to być kwestia złej wersji, tym bardziej że inne sceny renderuje podobnie, jak piszesz. wtedy niestety trzeba szukać innej,

 

p.s. spróbuj w ustawieniach light cache zmienić Number of Passes na 4, ogólnie ta wartość powinna odpowiadać ilości rdzeni procesora jeśli się nie mylę. widzę też że max pogubił ścieżki do proxy które masz w scenie, spróbuj ustalić je na nowo choć wątpię że to może mieć jakiś wpływ na prędkość

Edytowane przez polka dot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem że LC liczy się bardzo długo w przypadku trawy, włosów itp wielopoligonowej geometrii. Jeśli masz tam jakieś trawki to wyklucz je ze wszystkich obliczeń GI, wyłącz im cienie, reflection itp i zobacz czy pomoże.

 

spróbuj też odznaczyć "store direct light" w Light Cache i wyłącz prefilter i use for glossy rays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nic nie pomagało...

Zainstalowałam Vraya 1,5 sp5 i jest lepiej. Nie ma czarnej strony, ale render i tak trochę wolniej idzie niż jak miałam Maxa 2009 i Vraya 1,5 Sp2. No i sama scena przy obracaniu nie chodzi płynnie. Przeskakuje i przy przesuwaniu obiektów nie chodzi jak powinna przy tym sprzęcie. Co może być przyczyną? Ciężko się pracuje i jest to strasznie irytujące :(

Przy bardzo rozbudowanych scenach na maxie 2009 nie miałam takich problemów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam również problem z renderem w vray: pojawiają się jasne plamy na przeszkleniach i nie moge sobie z tym poradzić, bo swoja przygode z 3ds max dopiero zaczynam. Może macie jakies rady co z tym zrobić. Pozdrawiam ps. jest to render budynków które mają być zupełnie przezroczyste, i w efekcie koncowym pojawiają się takie jakby skupione wiązki światła w licznych miejscach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności