Skocz do zawartości

Dopasowywanie elementów do pochyłych powierzchni


Zernat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy jest jakaś szybka funkcja w 3ds Max 2011 aby jakiś element dopasować pod względem rotacji do drugiego ?

 

Mianowicie chcę tą skrzyneczkę ładnie dopasować do tej powierzchni na prawo: http://img191.imageshack.us/img191/7392/1oke.png

 

Jak mogę to zrobić ?

 

Jak nie widać za bardzo oco chodzi to postaram się zrobić jakiś dokładniejszy rysunek :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czołem. Jest taka funkcja, wciśnij:

Tools -> Algin -> Normal Algin

teraz kliknij na polygon na skrzynce, a potem na polygon na powierzchni, do której chcesz dopasować skrzyneczkę. Pojawi Ci się okienko z przesunięciami, obrotem i tak dalej. To działa na takiej zasadzie, że po prostu środek polygona który zaznaczasz jako pierwszy jest przyciągany do środka drugiego polygona, biorąc pod uwagę oczywiście położenie i rotację wektora normalnych.

 

Potem w razie czego możesz sobie przestawić Coordinate System z View na Local i dalej manipulować i się bawić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. ale coś chyba źle robię. Zaznaczam skrzynkę, daję tools i algin normal i klikam na drugi obiekt, wtedy skrzynka "przyłącza" się jedynie pod względem jednej osi, a nie wszystkich. Czy da się zrobić aby skrzynka od razu przykleiła się daną powierzchnią do danej powierzchni pod odpowiednimi kątami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności