Skocz do zawartości

SolidWorks i format *.wrl a 3Dstudio MAX


Godzil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Potrzebuję pomocy i jak zawsze szukam jej u Was :)

 

Z tego co wiem 3Dstudio max nie importuje swobodnie plików z programu SOLIDWORKS ani plików o rozszerzeniu *.wrl.

Po przeszperaniu google wiem, że inni też mają z tym problem. Sam tego nie sprawdzę na razie, bo nie posiadam softu prócz MAXA, mam jednak od klienta niebawem dostać takie właśnie pliki.

 

Czy ktoś jest w stanie poradzić jak można to zrobić?

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak ogólnie to kazdy z nas ma narzedzie do tego tylko nie zwracamy na to uwagi ;) Wersja instalcyjna maxa ma opcja zainstalowania pluginów co prawda w wersji demonstracyjnej Okino polytrans ale i tak umozliwia on konwerjse plików solidworks na 3ds. Mozna sie pokusic o jego zakup

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co generować koszty jeśli można to zrobić za free. Sam kiedyś szukałem metody na import modeli z solid worksa do blendera. Okazało się że jedyną opcją jest format wrl. Swego czasu robiłem kilka wizek i animacji garaży i "klient" dostarczał pliki w formacie wrl. Nie wiem tylko na ile ważne są opcje eksportu w solid worksie bo może się zdarzyć że pewne elementy trzeba będzie w programie docelowym poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLADE nie przecze ze to jest darmowa metoda z blenderem ale jesli bedziesz choiał np przerzucic animacje to akurat ani blender i ani inne patenty darmowe nie dadza sobie rady i pogubia sporo informacji a akurat plugin który podałem jest wrecz zalecany przez Autodeska, ale wiadomo dla sceny statycznej njalepiej blendera zeby nie ponosic kosztów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności