Skocz do zawartości

Featured Replies

Napisano

Witam, pracą którą się zajmuję na tą chwile pod kątem pracy inżynierskiej jest budynek z przedwojennego zdjęcia ukazujący budynki z ulicy Pawiej w Warszawie na miejscu którego jest ówcześnie moja szkoła.

http://imageshack.us/photo/my-images/198/pawia.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/820/pawia03.jpg/

To jest jedna z nielicznych zabudów które przetrwały po eksterminacji Getta warszawskiego podczas 2 wojny światowej. Moim celem jest przedstawienie zmian zagospodarowania terenu na przestrzeni wieków na danym przykładzie.

Odzwierciedlenie wizualizacji na podstawie 2 zdięć nie jest proste z moim doświadczeniem. Problemem był wymiary które udało mi sie uzyskać po części ze zdięć lotniczych Warszawy które można obejrzeć w programie Google Earth.

http://imageshack.us/photo/my-images/20/pawia1945.jpg/ Jak widać da sie uzyskać dane ukazujące długości działek .

Wysokości są dla mnie niestety tajemnicą ze względu na brak możliwości uzyskania jakiś dokumentacji z tamtego okresu więc zostaje mi podejscie do tematu troche na oko wykorzystując możliwości jakie dają mi tylko i wyłącznie te 2 zdięcia.

Tak wiec co dalej za tym idzie powstają kolejne problemy a mianowicie uzyskanie odpowiedniego widoku z kamery by dało sie nałożyć render z wizualizacji na zdjęcie . Próbowałem wielokrotnie walczyć z budynkami i odpowiednim kadrem jednak nie wychodzi to jak powinno. Do takich wniosków doszedłem dopiero po tym jak stworzyłem według siebie rozsądnym podziałem wysokości na piętra i rzędy okien co widać na zdjęciu z 3d maxa mija sie w dużym stopniu z przedstawieniem odpowiedniej wartości wizualizacji względem zdjęcia. http://imageshack.us/photo/my-images/269/zrzutpawia.jpg/

2 budynek pawia57 zupełnie nie nachodzi sie pod kątem zdjęcia nie wspomnę już o głównym wejściu budynku z pawiej 55.

 

Te problemy nakłoniły mnie do założenie wątku i szukania pomocy u doświadczonych osób z tego forum. Bardzo możliwe że robie jakieś błędy dlatego zostawiam też paczke z plikiem. https://rapidshare.com/files/668716235/pawia_555.rar

Wartość bez tekstur wiec na 1 rzut może wyglądać mało ciekawie.

 

Jeśli kogoś zaciekawiła moja prace i chciałby mi pomóc będe bardzo wdzięczny bo nie ukrywam że od jakiegoś czasu błądze jeśli przyszło do konkretnych ustawień a nie bezwartościowa wizka na oko to jak widać po prostu sobię nie radzę a może postawiłem sobie za wysoko poprzeczkę i za mało informacji mam by stworzyć wartościową wizualizacje.

Spokojnie jestem w stanie zacząć od początku robić okna , filary i gównie wejście jeśli ktoś wskaże kierunkiem do ustawienie odpowiednio bloków ścieżki i drogi pod kamere.

Co do szczegółów to używam 3dmaxa i planowo chce użyć renderu mentalray daylight z ustawieniem datowym pod te zdjęcie.

Obecnie zbieram tekstury pozwalające nadać realistyczną wartość pracy.

Mam nadzieje ze temat wzbudzi zainteresowanie i rozwinie sie dyskusja która pomoże mi dalszą realizacje projektu

  • Odpowiedzi 3
  • Wyświetleń 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

Hejka, nie wiem na jakiej zasadzie odwzorowywaleś proporcje, ale z tych zdjęć jakie masz powinno to być dosyć proste:) Na fotografiach są latarnie uliczne, (może jakaś przetrwałą lub w necie znajdziesz jej wymiary) ludzie itp... jak złapiesz jeden wymiar potem będzie z górki. Ja do ustawiania proporcji używam prostego narzędzia jakie jest w sketchupie, nazywa się photomach, ustawiasz linie zbiegów w perspektywie na zdjęciu i modelujesz, wówczas problem z proporcjami masz z głowy powinna wyjść dobra bryła:) potem import do 3d maxa i zabawa z detalem texturami i oświetleniem:)

link do tutka i photomachingu

Edytowane przez gregory

Napisano

odległosci pomiedzy latarniami w tym czasie stosowanymi w warszawie to jet około 60 metrów natomiast wysokośc około 6m w tamtym okresie nie stawiano wyzszych. Zaraz zerkne do twojego pliku ;) Tak ogólnie to masz ładnie zachowane proporcje takze teraz muszisz sie zabrac za mapowanie tego

Edytowane przez shadowsexpe

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności