Skocz do zawartości

dzielenie długich krawędzi poligonów


Paranoid

Rekomendowane odpowiedzi

3DMax 8

Mam sytuację jak na załączonym screenshocie:

Klip_4.jpg

Do 3Dmaxa zaimportowałem krzywe logotypu z illustratora. Następnie wykonałem na nich bevel.

W następnym kroku miałem wszystko zcolapsować do mesha bo chciałbym w animacji zastosować deformację noise.

Problem pojawia się w momencie gdy obiekt składa się z poligonów o zbyt długich krawędziach (takich jak zaznaczony na czerwono poligon). Przez takie krawędzie obiekt przestaje być "elastyczny" a w użytych później animacjach pojawiają się zbyt duże ścianki. Literka "e" której kawałek widać nie powoduje takich problemów gdyż ma zakrzywione krawędzie i program samoistnie dzieli je na wiele poligonów. Jak widzicie udało mi się na bocznej krawędzi litery "V" uzyskać linię podziału. Zrobiłem to używając refine na tej krawędzi jeszcze jak była splinem na którym został użyty bevel. I tu pierwszy problem - dlaczego klikając w krawędź splina refinem punkt nie tworzy sie w miejscu gdzie klikam tylko program umieszcza go tam gdzie mu wygodnie? I drugie pytanie, nawet gdybym potrafił na każdym długim prostym odcinku splina użyć ręcznie podziałów to może jest łatwiejszy sposób na pozbycie się z mesha poligonów o zbyt długich krawędziach. Dodam, że próbowałem modyfikatora tesselate, ale działa on bezmyślnie dzieląc nie tylko długie krawędzie ale krótkie też (czyli na przykładzie zaznaczonego poligona podzielił by go nie tylko wzdłuż długiej pionowej krawędzi ale też na szerokość, gdzie krawędzie i tak są bardzo gęsto).

Mam nadzieję, że przedstawiłem problem tak jasno jak potrafiłem i przepraszam, że pytam o coś być może banalnego - pewnie brakuje mi zupełnie podstawowej wiedzy o Maxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności