Skocz do zawartości

Jak zrobić chmury, a konkretnie cień chmur


jsobierajski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanko.

Mam wymodelowaną scenę z domkiem drzewkami itp. Do tego mam zrobiony system oświetlenia dziennego. Wygląda to jednak bardzo monotonnie. Całość sceny oświetlona jest jednakowym światłem o jednakowym natężeniu. Stąd moje pytanie jak zrobić chmury, które będą rzucały cień na scenę.

Próbowałem zrobić chmury przez gizmo i enviroment, ale nie wiem czemu nie było ich widać i nie odniosło to tym samym żadnego efektu.

proszę o pomoc, bo nie mogę sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam.

Mam takie pytanko.

Mam wymodelowaną scenę z domkiem drzewkami itp. Do tego mam zrobiony system oświetlenia dziennego. Wygląda to jednak bardzo monotonnie. Całość sceny oświetlona jest jednakowym światłem o jednakowym natężeniu. Stąd moje pytanie jak zrobić chmury, które będą rzucały cień na scenę.

Próbowałem zrobić chmury przez gizmo i enviroment, ale nie wiem czemu nie było ich widać i nie odniosło to tym samym żadnego efektu.

proszę o pomoc, bo nie mogę sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam.

 

Jak potrzebujesz tylko cień to co Cie powstrzymuje, żeby wymodelować sobie plane w kształcie chmury mniej więcej i żeby Ci on rzucał cień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W direct light masz (w advanced effects) - projector map - możesz tam wrzucić texturkę, zobacz co się stanie:)

Możesz wrzucić np. noise map z edytora materiałów, a potem np. zanimować tego noisa - cienie będą się ruszały.

Ten sam patent jest używany np. przy caustic light w podwodnych scenach - wrzuc w googla projector map+underwater i ci powinno mnóstwo tutków wyskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności