Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Umieszczam w tym dziale bo nie wiem czy rigging i animacja zachacza o animacje 2d :)

mam taki problem:

musze wyanimowac ruch piksli a nie mam czasu robic tego poklatkowo.

Załóżmy że mam matryce 20x12 kwadratów chce zeby zeby z roznych piksli kolor przechodzil (piksel po pikselu) i zajmowal kolejno przestrzen. Podczas rozprzestrzeniania sie koloru z innych piksli powinny stosunkowo jeden po drugim rozsad.gifprzestrzeniac sie inne kolory. Czy jest jakis soft do tego typu rzeczy a moze plug in do aftera? Robie poklatkowo i za duzo czasu to zajmuje Moze znajdzie się tu jakiś pro który rozwikła jak rozwiazac taki problem? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[ATTACH=CONFIG]87618[/ATTACH]

 

Jeśli chodzi Ci o taki efekt jak w załączniku, to recepta w AE jest prosta - "Mosaic", filtr który pixelizuje obraz - ustalasz w nim ilość dużych pixeli w poziomie i pionie.

1. Filtr wrzucasz na nową warstwę "Adjustment Layer" [PPM - new - adjustment layer] - a samą warstwę ustawiasz na samej górze, dzięki temu wszystko co pod nią, będzie spixelowane.

na razie możesz zgasić tą warstwę,

pod nią

2. Tworzysz nową warstwę "Solid" w kompozycji i dajesz wypełnienie kolorem [Effects - Generate - Fill].

3. Dodajesz do warstwy Solid maskę "Elipse" o kształcie okręgu - centrum tej maski będzie centrum "fali udeżrzeniowej".

4. Animujesz [np. od klatki 0 do 50] w ustawieniach maski [skrót "MM"] parametr "Mask Expansion", od wartości ujemnej do dodatniej przekraczającej szerokość kompozycji. - Efektem będzie rosnąca kropka. Jeśli chcesz żeby kropka zanikała, zduplikuj maskę i zmień jej właściwość a "Add" na "Subtract" i zwiększ parametr "Mask Feather".

 

Gotowe.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności