Skocz do zawartości

Obiekt wariuje podcza obrotu


Patris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od jakiegoś czasu męczę się z oto takim efektem, gdy próbuje obrócić obiekt z ALT+środkowy przycisk myszy obiekt mi szaleje. Lata po ekranie, tracę go z oczu. Czego to jest wina, skali obiektu???, jakiegoś ustawienia? Dodam, że pivot mam ustawiony na środku obiektu, z użyciem orbit też nie pomaga. Jak zrobić żeby oś obrotu była w środku obiektu. Męczę się z tym już długo, ale mam już dosyć, może ktoś coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zanim zaczniesz kręcić viewportem zaznacz obiekt, który chcesz mieć na oku.

Obrót viewportu będzie wokół zaznaczonego.

 

No właśnie mam zaznaczony, tylko że jak obraca to tak jakby os wokół której obraca była gdzieś daleko bo przy małym obrocie tra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź spróbuj persective view, zaznacz co chcesz obracać i wciśnij "z" a potem klawisz "windows" i obracaj lewy przycisk myszy i środkowy,

Tego kompletnie nie pojmuję, gdyż przycisk Windows wyrzuci ci menu start po zwolnieniu.

Jeżeli jednak widoki wariują to masz jeszcze przycisk koło ViewCub-a wyglądający jak domek do przywracania widoku domyślnego gdy viewport szaleje.

Więcej pomysłów nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infected

 

Kiao

Weź spróbuj persective view, zaznacz co chcesz obracać i wciśnij "z" a potem klawisz "windows" i obracaj lewy przycisk myszy i środkowy,

 

Tego kompletnie nie pojmuję, gdyż przycisk Windows wyrzuci ci menu start po zwolnieniu.

 

Po prostu piszę tak jak, ja to używam podczas modelowania,

kiedyś tez po prostu miałam taki problem, dostałam taką małą wskazówkę i od tego czasu problemu nie ma. Przechodząc na perspective view jak naciskasz "z" potem klawisz "windows" nie powinno wyskoczyć menu, chyba że zapomni się wcześniej o klawiszu "z", (przynajmniej ja tak mam). Pozwala to przybliżać obiekt w takim stopniu jakim potrzeba, a także obracać. Jedyne co niejasno napisałam to przy obracaniu oczywiście alt+spacja i środkowy klawisz myszy (a nie LPM i MPM)

 

No ale spoko, to tylko dzielenie sie swoimi jakimiś sprawdzonymi metodami

jakby co tu masz link, na końcu masz trochę napisane o obracaniu obiektów

http://studianet.pl/kursy/3dmax/Nawigacja.htm

 

może to trochę pomoże;)

Edytowane przez Kiao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności