Skocz do zawartości

Exterior: Projekt Minicampus


skovron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

W ramach pracy dyplomowej (przez bardzo bardzo długi czas) realizowałem projekt, którego celem było utworzenie wizualizacji minikampusa mogącego powstać na terenie wydziału uczelni.

Projekt zakładał utworzenie wizualizacji stanu obecnego oraz propozycji modyfikacji zagospodrowania obszaru szkoły.

Realizacja zbiegła się czasowo akurat z rozwojem Blendera 2.5 i dodatkowy pomysł zakładał sprawdzenie przy okazji co można osiągnąć wykorzystując tylko niekomercyjne oprogramowanie t.j Blender czy GIMP.

 

 

Niestety zabrakło czasu na dopieszczenie wielu rzeczy i możliwości sprzętu na lepszy detal i lepszą roślinność ale i tak jetem dumny przede wszystkim z powodu pomyślnego doprowadzenia tego projektu do szczęśliwego końca :).

Modele i cała scena tworzone były tylko na podstawie zdjęć zrobionych w terenie więc wszelkie wymiary i odległości musiałem przeliczać na podstawie widocznych na zdjęciach obiektów o znanych rozmiarach co strasznie wydłużyło etapy modelowania.

 

 

Mam nadzieję, że komuś się choć trochę spodoba.

Oczywiście wszelkie komentarze mile widziane ale projekt już obroniony więc poprawek na pewno nie będzie :)

 

Projekt Minicampus (youtube)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Animacja jest bardzo ładnie zrobiona, co do projektu to standardowe budynki campusowskie wiem ze zapewne budzet nie pozwalał na nic innego . Nawet duze uczelnie warszawskie nie pokazuja pod tym wzgledem nic ciekawego jesli chodzi o akademiki popatrz np na SGGW budynki wydziałów sa nowoczesnymi konstrukcjami natomiast same akademiki strasza konstrukcja z konca lat 60 poczatku 70. Takze w twoim wydaniu nie jest źle pewn norma wychodzi jesli ma sie do czyninia z tym budownictwem. Wazne ze zaliczone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Teraz dopiero zauważyłem, że trochę mało prezyzyjnie opisałem ten projekt - budynków nie ruszałem. To co widać na filmie stoi w rzeczywistości na terenie wydziału.

Takie były założenia i jednocześnie ograniczenia mojej pracy. W części projektowej miałem do dyspozycji jedynie zmiany roślinności, układu alejek i chodników czy dodawanie elementów typu fontanna, ławki itd... Nie mogłem burzyć ani tworzyć nowych budynków.

Zresztą, ze względu na to, że byłem na grafice to trochę bardziej liczyła się tu sama wizualizacja niż projekt i pomysły architektoniczne.

 

W każdym bądź razie zgadza się - te budynki są dość stare i standardowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności