Skocz do zawartości

modelowanie projektu innej ooby i wykorzytanie go do animacji komercyjnej


superkb

Rekomendowane odpowiedzi

zapytam tak hipotetycznie: jak to jest, zalozmy ze wykonuje zlecenie animacji z domkiem dla jakiejs firmy prezentujący cos z wyposażenia domu, i mam sobie wymyslic ten dom. czy moge wymodelowac (mniej wiecej) konketny projekt jakiegos architekta i użyc go w tej animacji bez pytania go o to? czy to jest naruszenie jakichs praw autorskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gdyby teoretyzować na ten temat, to tak - jest to naruszenie praw, aczkolwiek w praktyce raczej jest to nie do ruszenia.

 

 

Model trójwymiarowy bez względu na to czego dotyczy, sam w sobie jest dziełem podlegającym ochronie. Projekt i model to dwie różne rzeczy, więc wydaje mi się, że spokojnie można założyć, iż model jest inspirowany projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, czyli mowiąc wprost , nie powinny mnie spotkac za to jakies nieprzjemnosci, w zasadzie nie mozna mowic tez o plagiacie bo to jednak jak napisales to inna dziedzina, tym bardziej ze bedzie to raczej inspiracja niz slowo w slowo wierna kopia. generalizując, moge smialo sie wzorowac na jakims projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności