Skocz do zawartości

Tworzenie Panoramy w Pano2QVTVR - słaba jakość


Lemeridien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Mam problem. W 3ds max studio stworzylem kamerą FOV 360 stopni grafikę - Panoramę. Chcę zrobić plik X.mov by móc wnętrze oglądać w panoramie -sterowanie myszą wkazdą stronę. Generalnie darmowym programem Pano2TQVR robi się taki plik, lecz na podglądzie w mov. jest w bardzo slabej jakości. Może ktos wie dlaczego? Skoro ustawiam kompresję na bezstratną a obrazek ma 1024 x 533 i jest żyletka. ? Jak inni robią taką panoramę i jest bardzo ladna i wyraźna? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Do oszacowania wielkosci renderingu pod panoramę sferyczną potrzebujesz znać dwa parametry:

- szerokość pola widzenia w czasie ogladania panoramy (FOV),

- wielkość okienka w ktorym bedziesz wyświetlał panorame.

 

Co do tego pierwszego parametru to zazwyczaj nie przekracza się 90 stopni, a jeszcze lepiej gdy jest to około 70 stopni.

Jeśli chodzi o drugi parametr to uzależniony jest on od monitora na którym dana osoba ogląda panorame. Ale można przyjąć rozsądne minimum na 1200 pikseli.

 

Wynik = wielkość okienka * (360/FOV).

 

Jak widzisz żeby dostać w oglądanej panoramie jakość podobną jak na czystym rendringu, należy renderować w wielkosci 5000-6000 pikseli na dłuższej ściance. Wg mnie rozsądne minimum to 4000x2000 pikseli. Mniej już tylko do podglądu albo do wyświetlania w pomniejszonym okienku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności