Skocz do zawartości

Wielka Ankieta Gamedevu :)


MadBonsai

Rekomendowane odpowiedzi

Z forum Warsztat.gd (nastawionego mocno programistycznie i lekko designersko) wyszedł pomysł zorganizowania ankiety zbierającej przydatne informacje o polskiej społeczności twórców gier. Chciałbym, by w ankiecie wzięła udział jak największa licza osób :)

 

Na razie zbieram listę pytań i odpowiedzi. Znajdziecie ją w tym arkuszu na Google Docs.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asf7otnD-QKBdHhGeVA0bld6Z0pyZ1NqSnVTbFlCVnc#gid=0

Staram się tak zbudować ankietę, by wyniki dały nam konkretne wnioski. Np. "3/4 twórców nigdy nie brało udziało w projekcie zespołowym". Za nieistotne uznaje informacje czysto statystyczne, np. "30% ma procesor czterordzeniowy".

 

Jestem otwarty na wszelkie komentarze i chęć pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zamiast Design może raczej Game design? Art Director czy graficy koncepcyjni to też dizajnerzy w końcu. :P

Modowane gry prędzej jako tytuły do wpisania ręcznie, tego przecież masa jest. Gdzie Q3A i HalfLife? ;)

Proponuje rozdzielić na softy 2d i 3d bo jeszcze wyjdzie że w polsce nie robi się prawie wcale gier 3d bo koncepciarze i graficy od GUI nie znają 3dsMaxa. ;)

Lista softów graficznych- Proponuje dodać do 2d: Alchemy, Corel Painter. Do softów 3D: XSI, Lightwave, Cinema4d, Modo, Mudbox, 3dCoat, Sketchup i Wings3d. Do obu grup oczywiście dodatkowo "Inne" za zaptaszenia i żeby się wpisywało w okienku Painta czy inne specjalistyczne softy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey dokey. Naniosłem twoje poprawki :) Mam nadzieję, że o to chodziło ;)

Przy okazji wypisałem zwyczajnie najpopularniejsze gry do modowania. Chodzi o wyłowienie trendów, nie wypisywanie wszystkich gier, jakie ludzie modują. Bo są ich setki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są oddzielne strony na specjalizacje. Starałem się, by większość pytań była ogólna.

Nie miałem zbyt wielu propozycji ze strony grafików, dlatego ta część jest dość biedna ;]

 

Chętnie poczytam, jakie interesujące opcje można by dodać. Użyłbym je w następnej ankiecie :) W tej jest już po ptokach niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności