Skocz do zawartości

Particle flow - problem z przypisaniem


Sk2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam bardzo poważny problem z którym nie mogę sobie poradzić, mianowicie chodzi o to, że mam scene. Na scenie jest plane i 7 systemów particle flow. Dzięki tym systemom rozmieściłem na planie masę powtarzających się obiektów. Wszystkie są przypisane do plane, niby wszystko ok. Tylko potrzebuje zanimować ten plane, coś w stylu przewracającej się strony tak żeby te elementy dalej się tego plane trzymały.

 

Kiedy animuje plane, przytwierdzone obiekty zostają w tym samym miejscu co były.

Próbowałem mesherem to pomrozić ale wtedy gubię mapy a to dość kłopotliwe kiedy jest ok 1000 obiektów.

 

Potrzebuje więc rozwiązania, jak zamrozić elementy z PF nie gubiąc map a następnie przypisać je do animowanego plane'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ooo faktycznie jest taka opcja. Samo jej zaznaczenie dużo nie daje, ale nie opodal trzeba zaznaczyć że powierzchnia jest animowania, wtedy działa, ale nie do końca. Kiedy plate ugina się jak kartka obiekty faktycznie podążają za nią, ale nie obracają się. Plate staje sie pionowy, to obiekty winny pozostać prostopadłe, jednak stają się równoległe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo faktycznie jest taka opcja. Samo jej zaznaczenie dużo nie daje, ale nie opodal trzeba zaznaczyć że powierzchnia jest animowania, wtedy działa, ale nie do końca. Kiedy plate ugina się jak kartka obiekty faktycznie podążają za nią, ale nie obracają się.

 

Pokaż setup Pflow'a. Chodzi Ci o coś takiego:

http://www.youtube.com/watch?v=SJTwAzE6hns

 

 

Możesz też dodać test Lock/Bond, kontroluję również rotację i możesz z niego wysłać particle do następnego eventu.

Edytowane przez ApaczoS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności