Skocz do zawartości

regulacja swiatła i rolet w interaktywnej animacji


superkb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie troche ogolne techniczne pytanie ale mam nadzieje ze mi pomozecie.

 

Mam wykonać jakby interaktywna animacje na stronę www. Robię ją we flashu + animacje i zdjecia wyrenderowane w 3ds maxie. Całość przedstawia pokój w którym osoba po wcisnieciu odpowiednich przyciskow z boku wlącza rozne tryby klimatyczne pokoju, np tryb relaks w którym odpowiednio swiatło, zasunięcie rolet i tv dostosowuje sie do tego trybu, również inne tryby jak dzienny itp. takich wersji jest 4. to wszystko ogarnąlem za pomocą fotorealistycznej animacji wyrenderowanej do filmiku i potem wlepię do flasha i będzie działac jak odsyłacze czyli klikasz wlacza sie animacja i tak kolejno. jednak klient zazyczył sobie tez by w takiej interaktywnej animacji byly z boku suwaki do regulacji wysokosci rolet i ssuwaki do natezenia swiatła...

 

i teraz jak to polączyc.. bylo wszystko fajnie przelaczaly by sie miedzy soba tylko animacje obrazy statyczne a tu dochodzi wiekszy problem. Prosił bym o podpowiedz jak rozwiązać ten problem. co i jak w ktorym programie zrobić, by to wszystko trzymało się calosci. czy w takim razie wyrenderowane animacje maja jakis sens? moze oprzec to wszystko na photoshopie? prosilbym o jakies pomysly na to.

 

mysłalem o tym by zaproponowac zeby te suwaki nie mialy pelnej regulacji tylko kilka pozycji, np rolety gora dół i tak samo swiatło i wtedy oprzec wszystko na wyrenderowanych animacjach i wszystko by bylo w bardzo ladnej jakosci,

 

lub tez druga wersja oprzec czesciowo niektore sceny na animacjach, a np ruch ssuwakiem rolet to we flashu podstawic element ruszajacy się wraz z suwakiem, tylko wiadomo ze taka roleta nie bedzie juz puszczala cieni, jedynie mozna przyciemnic calosc. w zasadzie wtedy wszystko trzeba by bylo taka metoda robic plus photoshop. no i jakosc tego wszystkiego wg mnie poleci niskoo.

nie jestem mistrzem flasha wiec byc moze nie wiem o jakichs jego funkcjonalnosciach ktore by mi pomogly wiec jak cos prosze o informacje.

 

być moze najlepszym pomyslem bedzie wyperswadowanie tak w pelni integracyjnych ssuwaków klientowi.

prosilbym o pomoc jak rozwiazac ten problem.

Edytowane przez superkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Relighta możesz zrobić passami nie wiem czy by sie udało we flashu tego użyć, a co do rolet to niech pozycja to będą kolejne klatki animacji wyrenderuj przesunięcie na np. 200 klatkach i kiedy przesuwasz suwak to:

1 klatka = 1% w pozycji suwaka

ostatnia klataka = 100% w pozycji suwaka

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności