Skocz do zawartości

Pelt mapping


JonJoan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy można UV seams (zielone szwy) zamienić w pelt seams (niebieskie szwy)? Może posłużę się przykładem żeby było wiadomo o co chodzi.

 

Zrobiłem w Zbrushu model, nadałem mu UV seams i rozprułem. Nie jestem jednak zadowolony z rezultatu bo siatka w niektórych miejscach jest źle rozciągnięta. Żeby była dobrze to muszę użyć peltmapingu. Niestety pelt- seamy można nałożyć tylko w maxie.

 

Czy może można je stworzyć z istniejących już UV seamów zrobionych w innym programie (lub nawet w samym maxie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak zrobiłem. Problem w tym że najniższy poziom ma 300 000 vertexów. Edytowanie takiej siatki w maxie to mordęga a nawet więcej. Gdyby od razu można było przerobić istniejące UV seams na pelt seams zamiast tworzyć je od początku to może ten ubdate dałoby się zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Bo ich nigdy nie było. ;). Mogę co najwyżej decimate zrobić. Ale tracę w tym momencie wszystkie rzeźbienia i malowania. Bo decimate robi się z najniższego poziomu. Rzeźbienie i malowanie z wyższych poziomów mogę odtworzyć tylko za pomocą Z- project. A tu trochę z tym roboty jest. Więc prawdopodobnie się dalej pobawie Zbruschowym rozpruwaczem. Może osiągnę jakieś w miarę satysfakcjonujące rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relax nie zawsze daje pożądane rezultaty. Pelt jest niezawodny. Pod warunkiem że dobrze założyło się pelt seams. Założenie Pelt seamów na obiekt powyżej 100k vertexów jest (przynajmniej na moim sprzęcie) potwornie uciążliwe. Powyżej 200k- właściwie niemożliwe. W zbruschu założyć UV seamy na taki obiekt to żaden problem. Dlatego gdyby w maxie dało radę przerobić automatycznie istniejące UV seamy na pelt seams to problem byłby rozwiązany. Po za tym kiedy stosujemy np. plugin unwrella to pelt seamy też są wymagane.

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności