srywol Napisano 18 Lipiec 2012 Napisano 18 Lipiec 2012 Witam, Mam pytanie jak w temacie. Do czego tak naprawdę służy render to texture. Wiem mniej więcej jak odbywa się cała procedura, ale zastanawia mnie użyteczność tej metody. W czym ona tak naprawdę ułatwia życie. Kiedy warto ją stosować? Czy dzięki niej w pewnych wypadkach osiągamy coś szybciej/lepiej/łatwiej? Grafiką 3d się nie zajmuję, czasem tylko renderuję coś na wlasne potrzeby z doskoku i zastanawiam się czy ta opcja może mi coś w życiu ulatwić:). pozdrawiam!
GRiPi Napisano 18 Lipiec 2012 Napisano 18 Lipiec 2012 Przydaje się np. do animacji, fake'owania GI elementow statycznych. Wyrenderowanie passa AO pomaga także przy robieniu tekstur.
Miłosz3ds Napisano 18 Lipiec 2012 Napisano 18 Lipiec 2012 Można też dość skutecznie likwidować miejsca szwów na oteksturowanym modelu, troszkę trzeba się nagimnastykować, ale w sumie dość fajnie wychodzi. Jednak chyba akurat to nie jest w "tych czasach" tak użyteczne jak to o czym napisał GRiPi, skoro można bardzo ładnie korygować takie rzeczy w Mudboxie czy ZBrushu, nie mówiąc już o całkowitym malowaniu tekstur w tych programach.
Gość numnah Napisano 19 Lipiec 2012 Napisano 19 Lipiec 2012 Pomijam kwestię zastosowania w grach komoputerowych czy innych aplikacjach, które mają dawać interaktywne 3D i obiekt widziany z lewej czy z prawej musi renderować się w czasie rzeczywisty. Mi się przydało, gdy musiałam zrobić zwiniętą w rulon matę z wieloma dziurkami. Sam fakt zwijania w rulon wymagał bardzo dużo geometrii, żeby zagięcie było okrągłe, a nie kanciaste. Do tego jeszcze geometria z tych otworków i komp mi podziękował. Więc zrobiłam 2 egzemplarze maty: jedna z dziurkami, a druga bez, ale za to z licznymi podziałami poprzecznymi. Wypaliłam teskturę (Normal mapę) metodą projekcji z jednego (dziurkowego) na drugi. Potem nałożyłam tą mapę na drugi model, zrolowałam go i wyrenderowałam. Wyszły pewne błędy, ale przynajmniej dało sie zrobić.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się