Skocz do zawartości

Po co renderuje sie do tekstur?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie jak w temacie. Do czego tak naprawdę służy render to texture. Wiem mniej więcej jak odbywa się cała procedura, ale zastanawia mnie użyteczność tej metody. W czym ona tak naprawdę ułatwia życie. Kiedy warto ją stosować? Czy dzięki niej w pewnych wypadkach osiągamy coś szybciej/lepiej/łatwiej? Grafiką 3d się nie zajmuję, czasem tylko renderuję coś na wlasne potrzeby z doskoku i zastanawiam się czy ta opcja może mi coś w życiu ulatwić:).

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Można też dość skutecznie likwidować miejsca szwów na oteksturowanym modelu, troszkę trzeba się nagimnastykować, ale w sumie dość fajnie wychodzi. Jednak chyba akurat to nie jest w "tych czasach" tak użyteczne jak to o czym napisał GRiPi, skoro można bardzo ładnie korygować takie rzeczy w Mudboxie czy ZBrushu, nie mówiąc już o całkowitym malowaniu tekstur w tych programach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numnah

Pomijam kwestię zastosowania w grach komoputerowych czy innych aplikacjach, które mają dawać interaktywne 3D i obiekt widziany z lewej czy z prawej musi renderować się w czasie rzeczywisty. Mi się przydało, gdy musiałam zrobić zwiniętą w rulon matę z wieloma dziurkami. Sam fakt zwijania w rulon wymagał bardzo dużo geometrii, żeby zagięcie było okrągłe, a nie kanciaste. Do tego jeszcze geometria z tych otworków i komp mi podziękował. Więc zrobiłam 2 egzemplarze maty: jedna z dziurkami, a druga bez, ale za to z licznymi podziałami poprzecznymi. Wypaliłam teskturę (Normal mapę) metodą projekcji z jednego (dziurkowego) na drugi. Potem nałożyłam tą mapę na drugi model, zrolowałam go i wyrenderowałam. Wyszły pewne błędy, ale przynajmniej dało sie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności