Skocz do zawartości

INTUOS GD-0912-U. Czy nie za stary?


BartoszPiasecki

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukując na Allegro tabletu typu Intuos natrafiłem na ten model INTUOS GD-0912-U

 

http://allegro.pl/tablet-graficzny-wacom-intuos-gd-0912-u-i2536572084.html

 

Czy warto się zainteresować tym modelem? Teoretycznie sterowniki do win Vista i 7 są pytanie tylko jak dobry jest ten tablet. I czy nie warto poczekać i dołożyć powiecmy te 200-300zł na nowszy model. Zamierzam głownie używać tabletu to szkicowania zależy mi na dokładności i dobrym wyczuciu pochylenia pióra.

 

Z góry dziękuje za komentarze...

Edytowane przez BartoszPiasecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wypowiem się tylko co do jednej rzeczy - proporcje. Ten tutaj jest 4:3, teraz standard jest 16:9/10. Nie wiem jaki masz ekran, ale jeżeli szerszy niż 4:3 to będziesz miał bezużyteczną dużą część tabletu (jeżeli sterowniki mają w ogóle coś takiego, jak wymuszanie proporcji ekranu. Warto się tym zainteresować! Bo jeżeli dobrze wyczytałem to jest on dedykowany dla Windows 98)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/tablet-wacom-intuos3-a4-i2518623267.html lepiej.

A co do proporcji to nawet przy zmianie na monitor wide to przy takiej wielkosci obszaru roboczego to raczej nie powinno przeszkadzac

 

edit: co do piorek to przy intuosie 3 masz bardzo szeroka game i piorek i koncowek, osobiscie polecam classic pen.

Sprobuj jeszcze ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koncowek, to ja sobie przycielem z zylki do kosiarki 1.8mm i sprawuje sie bardzo dobrze . Jako ze uzywam tylko do sculptu, tak wiec mam jeszcze tablet pokryty szklem - znacznie obniza stopien zuzycia koncowki.

Do sculptowania sie nadaje, nie wiem jak do innych celow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności