Skocz do zawartości

vray - co w koncu renderuje? karta graficzna czy procesor?


qad417

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Troche wypadlem z obiegu jesli chodzi o wykozystanie kart graficznych przy renderingu. Czy moze mi ktos strescic jak sprawy sie obecnie maja? Do tej pory wykozystywalem samego procka, ale chce kupic nowy sprzet do renderingu scen statycznych. Nie wiem czy w vrayu nadal renderuje sie tylko prockiem a karty graficzne tylko w viewporcie? Czy sama scene grafika tez renderuja wspomagajac procesor,a jesli tak to o ile przyspiesza to rendering i od jakich parametrow grafiki to zalezy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

vray renderuje prockiem a patent zwany RT może działać na procku jak i na gpu i tak naprawdę to jest to patent do podglądu tego co robisz na bieżąco a nie finalnych renderów, szczególnie że RT przekłamuje jeśli chodzi o naświetlenia sceny i nie raz będziesz poprawiał parametry oświetlenia sceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki! To mi wiele wyjasnia. Z troche innej beczki pytanie o sprzet: zastanawiam sie czy punktacje w testach PassMarku benhmark dla Cpu mozna odczytywac liniowo? tzn. jak moj procek ma 3k a taki ktory chce kupic 12k to jest 4x szybszy? Nie wiem czy sie interesowaliscie PassMarkiem kiedys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności