Skocz do zawartości

Fotony


tetunio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Daylight system i skylight portal. Żeby sterować fotonami w takim układzie to należy to robić tylko w portalu, zmieniając w nim na manual a w daylight system odznaczyć auto czy tak ?

I To samo do shadow sampling, rozumiem że wystarczy ustawiać w skylight portal..?

Edytowane przez tetunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A jakim ty teraz renderem się posługujesz bo z tego co piszesz to wygląda ze mentalem to jeśli tak to sie zgadza wszytko masz w portalu ustawień daylight tu masz ładnie wogóle napisane przez SWRSC na temat fotonów w mentalu http://www.max3d.pl/tutorial.php?id=103. Natomiast jeśli robisz w vrayu jak ostanio chyba robiłeś to ustawienia świateł dotyczące parametrów związanych z fotonami masz w render setup - settings - lights settings ;) no i oczywiscie w GI wszytko co sie tyczy photon map

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ten tutorial już dawno przestudiowałem :) Tylko, że w nim są dwa źródła światła i w nich zmieniane były parametry fotonów. A mi chodzi o daylight system, w którym ustawia się fotony oraz skylight portal, w którym również są te same ustawienia fotonów. I trzecie "miejsce" w którym ustawiasz fotony czyli render setup. Reasumując 3 miejsca w których są te same ustawienia. Z moich obserwacji wynika, że mając daylight system i portale to tylko ustawienia w portalach skutkują zmianami... Ciężko czasami opisać o co człowiekowi chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności