Skocz do zawartości

Vray 3d max - problem ze zmianą wartosci miejsc po przecinku..


scd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam bardzo dziwny problem. Ustawiam Vray, próbuje zmienić wartość np. noise threshold na 0,1, lub na 0,01 lub inne.. jedynie moge wpisać 0,2, reszta po wpisaniu i kliknięciu enter zamienia się na 0,0. Odhaczałam use DMC sampler thresh, wpisywałam ctr thresh i to samo, czyli nie da się wpisać wartości po przecinku. Sprawdzałam już różne dziwne rzeczy, szukałam w necie i na forach, ale nikt nie miał takiego problemu. Nie znalazłam też od czego moze zależeć możliwość wpisania miejsc po przecinku... Ktoś ma jakiś pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

okazuje się, ze w całym maxie nie mogę wpisać jednostek po przecinku, np w vray sun shadow bias. Wszystko co jest z miejscem po przecinku wraca do wartości zero. Sprawdzam ustawienia Windows, 3d max.. i nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przecinek, i kropka, i panel sterowania=> opcje regionalne => symbol dziesiętny i miejsca po przecinku, i w maxie units setup i system units. Dzieje się to tez na innych plikach maxa, starych scenach, gdzie ustawione były wartości np 0,001 teraz jest albo 0,0 albo 0,1 i niżej nie da się zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przespałam się po całej nocce pracy, siadłam na nowo i znalazłam :) Nie było tak źle, tylko trzeba było nazwać problem. To max miał precyzje ustawioną za mało.

Jakby ktoś miał ten problem:

preferences > general > spinners > precision > (Decimals) ;]

 

- - - Updated - - -

 

choć dziwne było to, ze na ustawieniach 0,2 i 0,1 wchodziło, a 0,3 lub inne z większą ilością przecinków już nie dało rady. Jakoś sobie po swojemu zaokrąglał chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności