Skocz do zawartości

Wersja studencka Cinema 4D


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Firam Maxon przygotowała specjalną ofertę dla studentów i nauczycieli. Wersja studencka udostępniana jest za darmo na okres 18 miesięcy. Po tym okresie możliwe jest przelicencjonowanie takiej wersji do wersji komercyjnej z 25% rabatem.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2588

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Szkoda że firma Maxon, podobnie jak wiele innych firm, faworyzuje nauczycieli... Nie żebym miał coś przeciwko nauczycielom. Ale czemu firma nie zaproponuje czegoś podobnego innym? Wątpię żeby nauczyciele rzucili się do nauczania młodzieży obsługi Cinema tylko dla tego że mogą mieć go najpierw za darmo a później sporo taniej. Ktoś powie że inni to będą wykorzystywać program do celów zarobkowych, tworząc np wizualizacje komercyjne. Okej, a kto wie ilu nauczycieli robi coś takiego dodatkowo? Może wyjdę na czepialskiego ale jakoś strasznie mnie ostatnio irytuje jak coraz częściej widzę jakieś specjalne upusty dla nauczycieli i studentów. Oczywiście studentów potrafię zrozumieć. Kilka dni temu widziałem coś podobnego chyba z pakietem Office a jeszcze wcześniej coś innego ale nie pamiętam (może nawet jakiś sprzęt). Może jeszcze dodam że gdyby firma zrobiła taką akcję np dla architektów to mogę się założyć że byłoby więcej zainteresowanych późniejszym przelicencjonowaniem do wersji komercyjnej. No ale może tylko się czepiam i może tylko to mnie się tak wydaje... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spyman, w 100% się z Tobą zgadzam. Przecież nie brakuje przykładów, gdzie "studia" to nie zawsze jest jakiś wyznacznik Grafików.

 

Wporządku, studenci kasy nie mają... nauczyciele(mają) ale mnniejsza z tym.

 

Jest wiele uzdolnionych osób dla których taka "promocja" była by wręcz fantastyczna...... i nie są to nauczyciele czy studenci.... Ale niestetym czlowiek z talentem zostaje w d..ie, a ktoś z papierkiem (nawet toaletowym) dostaje takie "rabaty"...

 

 

No to jest wszystko chore według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinni robić PLE (personal learning edition) jak to kiedyś było z Maya... ze znakami wodnymi i pewnymi ograniczeniami aby nie można było używać komerycyjnie.

Albo dostosować cenę swoich produktów do poszczegolnych krajów albo regionów (europa zachodnia, środkowa, wschodnia czy coś takiego)... ale to by pewnie stwarzało problemy z licencjami i mogłoby dojść do kupowania produktów poza swoim krajem.

Rabaty czasami się zdarzają, nawet bardziej niż 25%. To co zrobił Maxon nie jest czymś nadzwyczajnym, bo np. 3dsmaxa studenci i nauczyciele mają za darmo (PLE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo Cinemy działa bardzo podobnie do PLE. Nie jest ograniczone czasowo więc można się uczyć i uczyć :) Jedyny problem jest taki, że nie widzę nigdzie dema Vraya do c4d... Wie ktoś z was może czy istnieje jakaś możliwość przetestowania tego zestawu c4d+vray?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo zrozumiałem fragment z tymi nauczycielami. Dlaczego mają lepiej? Wersaja dla studentów jest FREE, a dla nauczycieli jest płatna przecież.

 

Inna sprawa, że wersja "studencka" jeśli dobrze zrozumiałem również przeznaczona jest dla uczniów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności