Skocz do zawartości

Import dwg do 3ds max (Automatyczna bryła 3D)


jareksen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Mam pytanie odnośnie importu plików dwg do 3ds Max. Posiadam projekt budynku w plikach dwg, chciałbym zaimportować go do maxa w taki sposób aby po imporcie automatycznie stworzyła mi się bryła.

 

Jest to np ukazane na tym filmie:

 

Czy musi być to odpowiednio spreparowany plik dwg, aby max utworzył automatycznie bryłę? Jeżeli tak, to w jaki sposób i w jakim oprogramowaniu można byłoby to w miarę sprawnie zrobić?

 

Chciałbym zaznaczyć jeszcze, że wszystkie ściany boczne mam w jednym pliku dwg, plan parteru i dwóch pięter w osobnych plikach.

 

Bardzo proszę o pomoc mądrzejszych ode mnie w tym temacie i zgóry dziękuję.

 

Pozdrawiam,

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bez twojego udziału żaden program z z linii nie zrobi ci obiektów 3d. Możesz jeśli masz możliwość skorzystania wrzucić plany w dwg do Archicada i tam w sposób szybki i przyjemny nanieść ściany okna drzwi itp na plany a następnie to wyeksportować do maxa jako 3ds albo tez na podstawie planów z autocada wymodelować wszytko w maxie. Natomiast jeśli już posiadasz bryły w autocadzie to wystarczy postępować zgodnie z tym tutkiem aby się wszytko ładne przeniosło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Sądziłem, że wystarczy odpowienio zmodyfikować (połączyć pliki dwg np w Autocadzie aby móc zaimportować np do maxa bryłę 3d.

 

W takim razie będę musiał poprostu wymodelować to po kolei w maxie, chyba że tak jak kolega wyżej zasugerował w Archicadzie. Jednak nie mając z nim żadnego doświadczenia, chyba szybciej będzie jednak w maxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archicada polecam ze względów technicznych i projektowych tam możesz zmieniać wszystkie parametry ścian okien drzwi wszelkich elementów technicznych, których zmina w maxie trochę czasu zajmuje. Archicad daje możliwość tworzenia bryły modelu domów i innych obiektów naprawdę w przyjemny sposób i dosyć intuicyjny ;) a na dodatek tak jak i max ma wersje studencka darmową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności