Skocz do zawartości

3dsmax Unwrap UVW - zapis rozlozonej siatki do pliku


RAsputin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio probuje sie nauczyc teksturowania modeli (modeling mi jakos tam wychodzi). Sporo mozna osiagnac mapujac teksturki na roznych kanalach, jednak ja potrzebuje modeli lowpoly na potrzeby gry, gdzie cala tekstura lezy na jednym kanale. Moge co prawda zrobic render to texture i dostane gotowa teksturke z unwrapem, ale niestety jakosc dzialania tego narzedzia pozostawia wiele do zyczenia (niepotrzebnie duuze zmasakrowane tekstury).

Rozwiazaniem wydawal mi sie unwrap UVW, bo tam mozna sobie ladnie pogrupowac scianki, tylko pojawia sie male ale: Najpierw rozkladam sobie siatke unwrapem i gdy jest juz ladnie rozlozona pojawia sie problem jak tak rozlozona siateczke zapisac do jakiegos pliku graficznego, zeby potem miec podkladke na ktora mozna by nakladac teksture. Moze zrobic printscreen i wyciac ale nigdy dokladnie nie dopasuje takiej teksturki, nie moglem znalezc funkcji ktora by potrafila cos takiego zrobic. Wiem ze jest cos takiego jak texporter ale nieszczegolnie go lubie, wolalbym unwrapa :)

Zna ktos sposob na moj problem ?

 

Jezeli jest to wg. Was lamerskie pytanie to przepraszam :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Najlepszy jest PSDPathUnwrapper.

Ma on tę przewagę nad Texporterem, że nie eksportuje do pliku bitmapy z narysowaną siatką, tylko photoshopowe ścieżki (Path), które są niezależne od rozdzielczości tekstury, tj. są tak samo dokładne dla tekstury 512x512 jak i 64x64.

Tak więc w przypadku low-poly, gdzie tekstury nie są zbyt duże, a wymagana jest dokładność, PSDPathUnwrapper jest najlepszym (znanym mi rozwiązaniem).Aha, można go znaleźć tutaj:

http://www.rpmanager.com/freeTools.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności